3 posłów z ramienia Ruchu Palikota gościło we wtorek wieczorem w Gołdapi. Tomasz Makowski, Armand Ryfiński i Maciej Mroczek w Karczmie Sega spotkali się z mieszkańcami naszego powiatu.
Uczestnicy spotkania poruszali różne tematy, zarówno dotyczące spraw lokalnych jak i krajowych. Lokalne odnosiły się przede wszystkim do braku kompetencji urzędników, długiego załatwiania spraw czy też pozostawiania pism bez odpowiedzi. Krajowe zagadnienia to m.in. tematyka reformy emerytalnej, wydatków i diet parlamentarzystów, zmian w prawie, które miałyby ułatwić życie Polakom.
Po spotkaniu poseł Tomasz Makowski rozmawiał się przez chwilę z przedstawicielami Gołdapskiej Grupy Dyskusyjnej „Lokalna Platforma". Jednym z tematów była sprawa „janosikowego". Poseł poinformował, że nie jest wykluczone, że projekt ustawy, która jest obecnie w komisjach sejmowych, będzie szeroko konsultowana ze społeczeństwem. Możliwe jest, że odbędzie się szereg wysłuchań publicznych, w tym w Gołdapi. Zauważył też, że po przeanalizowaniu niektórych proponowanych rozwiązań możliwe jest, że Gołdap nie tylko nie straci na zmianach, ale też może minimalnie zyskać (około 150 tysięcy złotych). Tomasz Makowski wyraził też niezadowolenie z trybu wprowadzania małego ruchu granicznego. Jego zdaniem jest duże prawdopodobieństwo, że w tym roku nie uda się tych ułatwień granicznych wprowadzić w życie, choć rząd obiecał to zrobić jeszcze w pierwszym półroczu br.
Posłowie Ruch Palikota chcą co kwartał w całym kraju organizować około 400 podobnych spotkań. Mają one przybliżać mieszkańców do parlamentarzystów, pokazać, że poseł nie jest sam dla siebie, ale że wypełnia to, czego oczekują od niego wyborcy.


Z udziałem gołdapian wczoraj w Druskienikach odbyły się drugie warsztaty, podczas których pracowano nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
Burmistrz Gołdapi zaprasza mieszkańców do wspólnego upamiętnienia 1 marca „żołnierzy wyklętych”.
Z udziałem gołdapian 12 lutego w Augustowie odbyły się warsztaty konsultacyjne organizowane w ramach prac nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
12 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyła się doroczna odprawa służbowa, podczas której podsumowano wyniki pracy lokalnych funkcjonariuszy w 2025 roku oraz omówiono plany na 2026 rok.
W sobotni wieczór sala widowiskowa Domu Kultury w Gołdapi wypełniła się muzyką, emocjami i pięknymi dźwiękami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 16 do 22 lutego.
Chcesz zachęcić innych za pośrednictwem goldap.info do przekazania 1,5% na swoje potrzeby lub potrzeby prowadzonej organizacji pozarządowej, prześlij nam o tym informację.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała walentynkowy konkurs fotograficzny pt. "Randka z książką".
11 lutego w filii w Grabowie odbył się warsztat walentynkowy dla dzieci. Podczas spotkania wspólnie sięgnęliśmy po literaturę dziecięcą, w której ważne miejsce zajmują takie wartości jak miłość, przyjaźń, bliskość i wzajemna troska.
Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych w regionie otrzymało dostęp do specjalnego mechanizmu finansowego MFiPR.
Przez dwie godziny ulicami Gołdapi spacerowało biblioteczne wielkie czerwone serce - symbol miłości do książek, ludzi i wspólnego spędzania czasu.
Narada podsumowująca 2025 rok odbyła się dziś Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.
Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu oraz Urząd Miejski w Gołdapi zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Gołdapi i okolic do udziału w Akademii Liderów Biznesu.
11 lutego Biblioteka Publiczna w Gołdapi filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na warsztat walentynkowy pt. "Serce w książce - walentynkowe czytanie i tworzenie".