W ramach współpracy Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi i Banku Żywności w Olsztynie, 23 i 24 marca na terenie Biedronki i Tesco przeprowadzona została Wielkanocna Zbiórka Żywności. Mieszkańcy Gołdapi i okolic okazali wielkie serce, podarowali jej aż 928kg, w tym około 50kg słodyczy. Zebrane produkty w większości trafią w formie paczek żywnościowych do potrzebujących rodzin uczniów z SP3 oraz do stołówki szkolnej, aby mogła zagwarantować potrzebującym uczniom ciepły posiłek. Koordynatorem akcji była Izabela Wojtas.
- Wolontariusze (uczniowie)
1. Weronika Czarniewska
2. Katarzyna Komorowska
3. Oliwia Kibitlewska
4. Wiktoria Białous
5. Anna Antolak
6. Dominika Kozłowska
7. Tomasz Zawadko
8. Weronika Kuśtowska
9. Julia Grzędzińska
10. Jakub Pruszyński
11. Adam Racibor
12. Dominika Orzechowska
13. Wioletta Milewska
14. Daria Trzcińska
15. Iga Podziewska
16. Konrad Sitek
17. Mateusz Brylewski
18. Zuzia Kulmaczewska
19. Paweł Pietrołaj
20. Marcin Pińczak
21. Karol Wołąziewicz
22. Natalia Trzasko
23. Karolina Mróz
24. Martyna Kaszuba
25. Michał Kazimierski
26. Jakub Turczyk
27. Marcin Oszkinis
28. Mateusz Izbicki
29. Anna Arabska
30. Sandra Adamczewska
31. Martyna Kaszuba
32. Aleksandra Olbryś
33. Gabriel Szuliński
34. Patryk Szymańczuk
35. Dominika Milewska
36. Damian Dzięcioł
37. Dawid Narusiewicz
38. Kamil Zajączkowski
39. Julita Sitnik
40. Weronika Obara
41. Wiktoria Tałejszys
42. Anna Samluk
43. Julia Sala
44. Angelika Sztejter
45. Arek Poniszko
46. Piotr Zalewski
47. Martyna Kruklińska
48. Aleksandra Frydrych
49. Dominika Kowalska
50. Gabriela Sądowska
51. Karolina Szyszkowska
52. Iga Wdowiak
53. Mateusz Matuszak
54. Sandra Jarząbska
55. Artur Wesołowski
56. Sebastian Wawrukiewicz
57. Magdalena Kalinowska
58. Eliza Minksztyn
59. Kamil Marcinkiewicz
60. Karolina Zajkowska
61. Martyna Kuśmierczyk
62. Kinga Szurc
63. Damian Dzięcioł
64. Julia Podziewska
65. Dominika Piechocka
66. Renata Borowa
67. Kaja Rozmysłowska
68. Klaudia Hołub
- Wolontariusze (nauczyciele):
1. Ewa Jurewicz
2. Jolanta Łukjaniuk
3. Iwona Malinowska-Januszkiewicz
4. Urszula Masiulaniec
5. Magdalena Mor
6. Marzena Zadroga
7. Ewelina Czaplak
8. Ewa Kulikowska
9. Katarzyna Ostrowska
10. Karolina Rzędzian
11. Beata Galińska









więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO
18 listopada w Galerii K2 otwarta została wystawa pt. "Niezwykłe budowle", na której prezentowane są prace uczestników zajęć w pracowni rysunku i malarstwa Domu Kultury w Gołdapi.
Około setki osób uczestniczyło w zorganizowanej w ubiegłym tygodniu w Gołdapi gali z okazji 120-lecia istnienia Związku Nauczycielstwa Polskiego.
W miniony czwartek w sali gimnastycznej ZSZ odbyły się zajęcia z samoobrony dla kobiet. Kolejne jutro.
15 listopada wieczorem w pijalni wód mineralnych i leczniczych w Gołdapi wystąpił Waldemar Snarski z zespołem. Można było usłyszeć utwory Leonarda Cohena w nowych aranżacjach.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 17 do 23 listopada.
Czy można czuć się samotnym w świecie, mając przy sobie wiele osób i tysiące obserwujących na portalach społecznościowych? Jak najbardziej się da. We współczesnym świecie jest pełno kontaktów, jednakże coraz częściej prowadzimy powierzchowne rozmowy.
Z okazji przypadającego 5 listopada Dnia Postaci z Bajek, w ubiegłą sobotę Biblioteka Publiczna w Gołdapi zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną kolorów i rodzinnej zabawy.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi rozstrzygnęła konkurs plastyczny „Mały znak wielkiej historii”. W miniony piątek laureatom wręczono nagrody.
10 listopada w Gołdapi uczczono 107 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to wyjątkowy dzień, w którym wspólnie świętowano jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.
Dom Kultury w Gołdapi zaprasza do obejrzenia wystawy pt. "Niezwykłe budowle". Wernisaż odbędzie się 18 listopada.
Październik w świetlicy wiejskiej w Kozakach był bardzo pracowity. Dzieci i młodzież przygotowały wszystkie dekoracje na bal halloweenowy.
Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk” w Gołdapi zaprasza całe rodziny, dzieci, młodzież, osoby starsze, przedstawicieli organizacji, instytucji itd. do udziału w Sztafecie 11.11.11.11.15.
5 listopada w kinie „Kultura” odbyło się spotkanie małomiasteczkowego klubu filmowego, podczas którego wyświetlono i dyskutowano o filmie "Brzydka siostra"(reż. Emilie Blichfeldt).
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza całe rodziny na jesienny warsztat pt. „Leśne ludki”, który odbędzie się 13 listopada filii bibliotecznej w Grabowie.