Zarząd Powiatu pozytywnie zaopiniował projekty uchwał dotyczących wsparci finansowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oraz placówek Straży Granicznej w Baniach Mazurskich, Dubeninkach i Gołdapi. „Niebiescy" mają otrzymać 3 tysiące złotych, „zieloni" 4 tysiące.
W przypadki policji środki mają być przeznaczone na opłacenie dodatkowych godzin pracy funkcjonariuszy, skierowanych do służby prewencyjnej. Ten projekt uchwały zarząd przyjął jednogłośnie.
Straż Graniczna wnioskowała o pomoc w wysokości 6 tysięcy złotych, w budżecie powiatu udało się wygospodarować 4 tysiące. Pieniądze te mają być przeznaczone na „zakup materiałów pędnych i smarów". Pomysł przekazania środków dla SG nie spodobał się jednemu z członków zarządu.
- Nie popieram tej idei - mówi Barbara Woźniak. - W sytuacji, gdy dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych mówi, że nie mamy pieniędzy na farbę, by pomalować znaki poziome, wyborca mnie rozliczy z obowiązków nałożonych na powiat, związanych z remontami i utrzymaniem dróg powiatowych. Powiat zaś nie mając pieniędzy dofinansowuje zakup smarów i materiałów pędnych dla samochodów służbowych Straży Granicznej.
Starosta Andrzej Ciołek bronił jednak projektu uchwały twierdząc, że pomoc ta jest bezpośrednio związana z bezpieczeństwem mieszkańców. Barbara Woźniak ma jednak wątpliwości, czy tak do końca jest.
- Patrole piesze, jeżeli chodzi o policję to tak, bo to widać i służy bezpośrednio bezpieczeństwu. Ale czy te smary przekładają się na nasze bezpieczeństwo? - zapytała członkini zarządu.
Andrzej Ciołek odpowiedział, że każde służby muszą czymś jeździć. Barbara Woźniak uzupełniła zaś, że finansowanie tego to obowiązek rządu, nie powiatu. W głosowaniu zarząd pozytywnie zaopiniował projekt uchwały 4 głosami za przy 1 wstrzymującym się. Ostateczną decyzję o przekazaniu środków policji i SG podejmie Rada Powiatu.
Z udziałem gołdapian wczoraj w Druskienikach odbyły się drugie warsztaty, podczas których pracowano nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
Burmistrz Gołdapi zaprasza mieszkańców do wspólnego upamiętnienia 1 marca „żołnierzy wyklętych”.
Z udziałem gołdapian 12 lutego w Augustowie odbyły się warsztaty konsultacyjne organizowane w ramach prac nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
12 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyła się doroczna odprawa służbowa, podczas której podsumowano wyniki pracy lokalnych funkcjonariuszy w 2025 roku oraz omówiono plany na 2026 rok.
W sobotni wieczór sala widowiskowa Domu Kultury w Gołdapi wypełniła się muzyką, emocjami i pięknymi dźwiękami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 16 do 22 lutego.
Chcesz zachęcić innych za pośrednictwem goldap.info do przekazania 1,5% na swoje potrzeby lub potrzeby prowadzonej organizacji pozarządowej, prześlij nam o tym informację.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała walentynkowy konkurs fotograficzny pt. "Randka z książką".
11 lutego w filii w Grabowie odbył się warsztat walentynkowy dla dzieci. Podczas spotkania wspólnie sięgnęliśmy po literaturę dziecięcą, w której ważne miejsce zajmują takie wartości jak miłość, przyjaźń, bliskość i wzajemna troska.
Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych w regionie otrzymało dostęp do specjalnego mechanizmu finansowego MFiPR.
Przez dwie godziny ulicami Gołdapi spacerowało biblioteczne wielkie czerwone serce - symbol miłości do książek, ludzi i wspólnego spędzania czasu.
Narada podsumowująca 2025 rok odbyła się dziś Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.
Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu oraz Urząd Miejski w Gołdapi zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Gołdapi i okolic do udziału w Akademii Liderów Biznesu.
11 lutego Biblioteka Publiczna w Gołdapi filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na warsztat walentynkowy pt. "Serce w książce - walentynkowe czytanie i tworzenie".