Ostatnio coraz częściej w mediach ukazują się informacje dotyczące włamań i kradzieży. Przestępczy proceder nadal się pojawia, czego przykładem mogą być zdarzenia z terenu sąsiadujących powiatów. Dlatego też gołdapscy policjanci apelują szczególnie do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie czujności i ostrożności.
Schematy postępowania włamywaczy są bardzo podobne. Najczęściej dostają się do naszych mieszkań (domów) przez balkon, okna lub piwnice. Łupem złodziei padają pieniądze, biżuteria i inne wartościowe przedmioty. Okazuje się, że przestępcy działają przeważnie w godzinach przedpołudniowych, zakładając, że o tej porze w mieszkaniu nie ma mieszkańców. Sposoby ich postępowania mogą być rozmaite. Często podają się za pracownika dowolnych instytucji lub daleką rodzinę, wypytując o różne informacje dotyczące np. nieobecnego sąsiada. Niedawno także w Gołdapi na ul. 1 Maja doszło do takiego zdarzenia.
Dlatego też pamiętajmy, że o każdym niepokojącym zajściu powiadamiamy natychmiast policję. Nie lekceważmy żadnego incydentu i przyglądajmy się obcym osobom pojawiającym się w okolicach naszej posesji. Zachowajmy czujność, gdy do sąsiada puka nieznana osoba zbyt długo czekając pod jej drzwiami. Nie zapominajmy, że obok nas ktoś również mieszka i zwróćmy także uwagę na jego własność. Nie bagatelizujmy również zaparkowanych w okolicy samochodów na obcych rejestracjach, ponieważ nimi mogą się przemieszczać przestępcy. W dużej mierze od nas samych zależy, czy stracimy majątek lub czy nasi sąsiedzi padną ofiarami włamywaczy. Ostrożności nigdy za wiele.
Po raz kolejny już policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. W przypadku jakichkolwiek niepokojących sytuacji lub podejrzanych zachowań osób każdorazowo prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi pod numerami 112, 997 lub 87-615-54-00.
Pogoda była dziś wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w Gołdapi zgodnie planem.
Noworoczny pokaz fajerwerków odbędzie się jutro na targowisku miejskim w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 11 stycznia.
W sobotni wieczór 20 grudnia, w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się X Świąteczny Koncert Finałowy, zorganizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
Gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla seniorów, dostosowane do możliwości psychofizycznych osób starszych.
"Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" - pod tym tytułem 4 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert kolęd.
Nie chcesz samotnie spędzać wigilijnego wieczoru? Spędź go razem z innymi korzystając z propozycji Teen Challenge Polska oddziału w Gołdapi.
Już jutro w centrum Gołdapi odbędzie się 15 Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza rozpocznie się w południe, a ma potrwać 4,5 godziny.
17 grudnia delegacja samorządowców z Gołdapi przekazała na ręce szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jana Grabca petycję do premiera Donalda Tuska w sprawie reaktywacji linii kolejowej nr 41 na odcinku Gołdap-Olecko.
18 grudnia w filii bibliotecznej w Grabowie odbył się świąteczny warsztat pt. "Papierowe święta - od historii do rękodzieła".
VII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Gołdapi, odbył się dziś w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi.
W sobotnie popołudnie w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbędzie się Świąteczny Koncert Finałowy, organizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyły się rodzinny warsztat o literackim i twórczym charakterze, który wypełnił bibliotekę radością i świąteczną atmosferą.
W sobotę w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się 22 Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny.