Za dwa dni minie 30 lat od momentu wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Rocznicę tę w Gołdapi obchodzono już dziś. W uroczystościach wzięły udział m.in. kobiety internowane w tamtym czasie w ośrodku RTV w naszym mieście.
Obchody rocznicy rozpoczęły się w samo południe od mszy świętej w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w intencji zmarłych internowanych kobiet oraz zdrowia kapelana internowanych, ks. Aleksandra Smędzika. Kolejnym etapem było złożenie kwiatów pod obeliskiem przy sanatorium „Wital" (to tu dawniej mieścił się ośrodek RTV), upamiętniającym miejsce internowania kobiet. O godzinie 14.00 internowane panie, przedstawiciele władz i inni zaproszeni goście spotkali się w sali widowiskowej Domu Kultury. Były wspomnienia tamtych czasów, minikoncert także internowanego w czasie stanu wojennego Tolka Filipkowskiego (zagrał również w kościele oraz przy obelisku po złożeniu kwiatów). Jedna z internowanych, Elżbieta Kwiatkowska, odczytała też apel do parlamentarzystów „o prowadzenie do ustawy o kombatantach i osobach represjonowanych politycznie represji z lat 1971-1989 i uznanie tych osób, które były im poddane, za osoby represjonowane politycznie za działalność polityczną".
Jeśli nie widzisz odtwarzacza, kliknij tutaj
Ostatnim punktem obchodów był film pt. „80 milionów" w reżyserii Waldemara Krzystka. Opowiada on o brawurowej akcji wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto działaczy Solidarności zostało zablokowane.
















Z udziałem gołdapian wczoraj w Druskienikach odbyły się drugie warsztaty, podczas których pracowano nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
Burmistrz Gołdapi zaprasza mieszkańców do wspólnego upamiętnienia 1 marca „żołnierzy wyklętych”.
Z udziałem gołdapian 12 lutego w Augustowie odbyły się warsztaty konsultacyjne organizowane w ramach prac nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
12 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyła się doroczna odprawa służbowa, podczas której podsumowano wyniki pracy lokalnych funkcjonariuszy w 2025 roku oraz omówiono plany na 2026 rok.
W sobotni wieczór sala widowiskowa Domu Kultury w Gołdapi wypełniła się muzyką, emocjami i pięknymi dźwiękami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 16 do 22 lutego.
Chcesz zachęcić innych za pośrednictwem goldap.info do przekazania 1,5% na swoje potrzeby lub potrzeby prowadzonej organizacji pozarządowej, prześlij nam o tym informację.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała walentynkowy konkurs fotograficzny pt. "Randka z książką".
11 lutego w filii w Grabowie odbył się warsztat walentynkowy dla dzieci. Podczas spotkania wspólnie sięgnęliśmy po literaturę dziecięcą, w której ważne miejsce zajmują takie wartości jak miłość, przyjaźń, bliskość i wzajemna troska.
Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych w regionie otrzymało dostęp do specjalnego mechanizmu finansowego MFiPR.
Przez dwie godziny ulicami Gołdapi spacerowało biblioteczne wielkie czerwone serce - symbol miłości do książek, ludzi i wspólnego spędzania czasu.
Narada podsumowująca 2025 rok odbyła się dziś Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.
Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu oraz Urząd Miejski w Gołdapi zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Gołdapi i okolic do udziału w Akademii Liderów Biznesu.
11 lutego Biblioteka Publiczna w Gołdapi filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na warsztat walentynkowy pt. "Serce w książce - walentynkowe czytanie i tworzenie".