Dziesięć grup artystycznych złożonych z osób niepełnosprawnych zakwalifikowało się i wzięło udział w „Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Gołdap 2011", który odbył się wczoraj w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi. Wśród nich były ekipy z Polski, Łotwy i Rosji. Organizatorem przeglądu były warsztaty Terapii Zajęciowej w Gołdapi.
Każda ekipa miała 15 minut na zaprezentowanie przygotowanego przez siebie przedstawienia. Były one oceniane przez pięcioosobowe jury. W konkursie zwyciężyło przedstawienie przygotowane przez WTZ przy Regionalnym Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Sejnach pt. „Jak zdobyłem kobietę". Drugie miejsce zajęły WTZ przy Stowarzyszeniu „Przymierze - Ziemia Piska" z Pisza, a trzecie WTZ przy Caritas Diecezji Ełckiej w Gołdapi. Pozostałe 7 grup otrzymało wyróżnienia.
Wczorajszy przegląd był dziesiątym w historii. Organizatorzy uczcili ten jubileusz tortem. Kierownik WTZ podziękował też swoim podwładnym, sponsorom i innym osobom wspierającym WTZ oraz wspomagającym organizację przeglądów za pomoc w realizacji tej corocznej, od trzech lat już międzynarodowej imprezy.
Wczorajszy konkurs był częścią dwudniowej imprezy pod nazwą „Zlot do Krainy Łowców Przygód na III Międzynarodowy Przegląd Małych Form Teatralnych Gołdap 2011". Dzień wcześniej osoby niepełnosprawne wzięły udział w warsztatach teatralnych, orgiami i tańca. Pisaliśmy o tym tutaj.

















































































1 sierpnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych, upamiętnienie tego ważnego dnia w historii Polski zaplanowano też w Gołdapi.
Książki potrafią przenieść nas do niezwykłych światów, ale wakacje w Bibliotece Publicznej w Gołdapi pokazały, że równie fascynujące są wspólne rozmowy, eksperymenty, zabawa i poznawanie świata wszystkimi zmysłami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 20 do 31 lipca 2026r.
Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.