Kolejne przedstawienie grupy teatralnej Art-Re z Krakowa odbyło się w Bibliotece Publicznej w Gołdapi 23 maja. Tym razem na widowni zasiadły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Grupa teatralna składająca się z dwóch aktorów przedstawiła dzieciom bajkę pt. „Książę i żebrak", spektakl oparty na powieści Marka Twaina.
Kolejne przedstawienie grupy teatralnej Art-Re z Krakowa odbyło się w Bibliotece Publicznej w Gołdapi 23 maja. Tym razem na widowni zasiadły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Grupa teatralna składająca się z dwóch aktorów przedstawiła dzieciom bajkę pt. „Książę i żebrak", spektakl oparty na powieści Marka Twaina.
Przypadek sprawia, że książę i żebrak się spotykają. Okazuje się, że są niezwykle do siebie podobni. Wpadają na pomysł, żeby zamienić się rolami. Każdy z nich ma szansę poznać zupełnie inne życie . Niekoniecznie jest to zamiana na lepsze... Dzięki temu doświadczeniu książę poznaje smutny los poddanych, a żebrak przekonuje się, że życie w pałacu nie jest takie piękne na jakie wygląda. Spektakl uczy jaką wartość ma uczciwość i przyjaźń.
Sami widzowie również w aktywny sposób uczestniczyli w przedstawieniu. Dostarczyło ono wszystkim niezapomnianych wrażeń artystycznych. A dzieci miały ogromną frajdę biorąc udział w spektaklu u boku aktorów.













Z udziałem gołdapian 12 lutego w Augustowie odbyły się warsztaty konsultacyjne organizowane w ramach prac nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
12 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyła się doroczna odprawa służbowa, podczas której podsumowano wyniki pracy lokalnych funkcjonariuszy w 2025 roku oraz omówiono plany na 2026 rok.
W sobotni wieczór sala widowiskowa Domu Kultury w Gołdapi wypełniła się muzyką, emocjami i pięknymi dźwiękami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 16 do 22 lutego.
Chcesz zachęcić innych za pośrednictwem goldap.info do przekazania 1,5% na swoje potrzeby lub potrzeby prowadzonej organizacji pozarządowej, prześlij nam o tym informację.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała walentynkowy konkurs fotograficzny pt. "Randka z książką".
11 lutego w filii w Grabowie odbył się warsztat walentynkowy dla dzieci. Podczas spotkania wspólnie sięgnęliśmy po literaturę dziecięcą, w której ważne miejsce zajmują takie wartości jak miłość, przyjaźń, bliskość i wzajemna troska.
Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych w regionie otrzymało dostęp do specjalnego mechanizmu finansowego MFiPR.
Przez dwie godziny ulicami Gołdapi spacerowało biblioteczne wielkie czerwone serce - symbol miłości do książek, ludzi i wspólnego spędzania czasu.
Narada podsumowująca 2025 rok odbyła się dziś Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.
Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu oraz Urząd Miejski w Gołdapi zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Gołdapi i okolic do udziału w Akademii Liderów Biznesu.
11 lutego Biblioteka Publiczna w Gołdapi filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na warsztat walentynkowy pt. "Serce w książce - walentynkowe czytanie i tworzenie".
Z okazji przypadających 14 lutego walentynek, Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem "Randka z książką".
W ramach spotkań małomiasteczkowego klubu filmowego na ekranie kina "Kultura" został wyświetlony film pt. "Ścieżki życia" (reż. Marianne Elliott).