7 maja członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (International Police Association) IPA Region Gołdap II - Granica, w skład którego wchodzą czynni zawodowo oraz emerytowani funkcjonariusze Straży Granicznej, wzięli udział w zorganizowanym wspólnie z Nadleśnictwem Gołdap przedsięwzięciu, jakim było sadzenie lasu. Członkowie stowarzyszenia, ich rodziny oraz pracownicy nadleśnictwa posadzili ok. 3 tysięcy sadzonek, m.in. świerków jodeł.
W czasie sadzenia lasu, zgodnie z dewizą IPA „Servo per Amikeco - Służyć przez przyjaźń", panowała atmosfera serdeczności, przyjaźni oraz wzajemnej pomocy. Po wytężonej pracy nastał czas połączenia pożytecznego z przyjemnym i podzielenia się wrażeniami przy płomieniach ogniska podczas wspólnego pieczenia kiełbasek.
Podczas prowadzonych przy ognisku rozmów ustalono, iż inicjatywa ta będzie kontynuowana w kolejnych latach i na stałe wejdzie do kalendarza przedsięwzięć podejmowanych przez IPA Region Gołdap II - Granica.
W imieniu członków stowarzyszenia oraz ich rodzin składamy szczególne podziękowania Nadleśnictwu Gołdap za pomoc w zorganizowaniu oraz umożliwienie udziału w tak szczytnym celu.
Tomasz Makowski, przewodniczący Regionu Gołdap II - Granica




fot. Grzegorz Roczeń








fot. Marek Hurec
Tradycją jest już, że w Niedzielę Palmową uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gołdapi wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Nie inaczej było i w tym roku.
W ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza, w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się warsztat dla dorosłych, poświęcony historii i znaczeniu palmy wielkanocnej.
Warsztat ph. "Wiosna w Bullerbyn - budzi się przyroda" odbył się 1 kwietnia w filii bibliotecznej w Grabowie.
W ubiegłym tygodniu w świetlicy wiejskiej w Kozakach odbył się warsztat pisania wielkanocnych jajek. W wydarzeniu wzięli udział dzieci, młodzież oraz przedstawiciele koła gospodyń wiejskich.
W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się cykliczne spotkanie miłośników i kolekcjonerów gier planszowych, tym razem z wielkanocnym akcentem.
Dziś przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ze względu na wielkanocną przerwę w szkołach, Stowarzyszenie Dobry Start zorganizowało happening z tej okazji już wczoraj.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 12 kwietnia.
1 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi odbędzie się koncert akordeonowy.
Szkolenie dotyczące ekologicznego rolnictwa organizowane jest w Gołdapi 9 kwietnia w ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza.
Za nami kolejne spotkania w Bibliotece Publicznej w Gołdapi w ramach warsztatów komputerowych dla dorosłych.
Uczestnicy zajęć Uniwersytetu Ludowego Pogranicza w Gołdapi mieli okazję poznać tajniki tradycyjnego wypieku chleba oraz zwiedzić Młyn Kulturalny w Budrach.
W minioną sobotę w parku miejskim w centrum Gołdapi odbył się kiermasz wielkanocny "Jajeczko z rzeżuszką".
Od lat w Niedzielę Palmową uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gołdapi wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Tegoroczne zaprezentowane zostanie 29 marca w konkatedrze.
1 kwietnia filia biblioteczna w Grabowie zaprasza dzieci na warsztat pt. "Wiosna w Bullerbyn - budzi się przyroda".
Za nami kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki dla dzieci w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Dzieci zapoznały się z fragmentami książki "Tradycyjna Wielkanoc", poznając wielkanocne historie i tradycje.