Kilkanaście dni temu na przejściu granicznym doszło do bardzo groźnego pożaru. Choć był on po stronie rosyjskiej, pierwsi na miejscu pojawili się gołdapscy strażacy i przystąpili do działań. Podziękowania, jakie otrzymał burmistrz Marek Miros pokazują, że sąsiedzi doceniają okazaną pomoc.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.

(tłumaczenie z języka rosyjskiego)

OOO"FILIPP"
Kasztanowa Aleja 47
236010 Kaliningrad
Rosja
11.04.2011 r.

Burmistrz Miasta Gołdapi
Pan Marek Miros

Szanowny Panie Burmistrzu!

W dniu 7 kwietnia 2011 roku w magazynie sklepu bezcłowego, znajdującego się na rosyjskim przejściu granicznym Gusiew-Gołdap, wybuchł pożar. Płomień przedostał się na budynek sklepu z palącego się mikrobusa, którego właściciel znajdował się na przejściu z zamiarem przekroczenia granicy. Dzięki szybkim, sprawnym, mądrym oraz profesjonalnym działaniom Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej udało się uniknąć ofiar oraz znaczących strat materialnych.

Wyrażamy ogromną wdzięczność za okazaną pomoc, potwierdzającą wieloletnie dobrosąsiedzkie stosunki między naszymi państwami.

Z poważaniem,
Generalny Dyrektor OOO"FILIPP":
O.I.Brykin