Przedsiębiorcy i osoby związane z lokalnym biznesem, obecne na poniedziałkowym spotkaniu w Starostwie Powiatowym, zdecydowali o powołaniu stowarzyszenia. Spośród trzech nazw, jakie zostały zaproponowane: Mazurskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Ego" i Stowarzyszenie „Ryś", większością głosów wybrano pierwszą.
Zebranie założycielskie wybrało też władze stowarzyszenia. Prezesem został Jarosław Majstrowicz, wiceprezesem Jacek Rakowski. Wspólnie z Danutą Chrystowską, Piotrem Rantem i Dorotą Hołubowicz-Koncewicz tworzą zarząd nowego stowarzyszenia. Do komisji rewizyjnej powołani zostali Mariusz Szczepański, Irena Sowa i Przemysław Milanowski.
Stowarzyszenie ma reprezentować interesy przede wszystkim lokalnych przedsiębiorców wobec władz i instytucji państwowych. Jak podkreśla Jarosław Majstrowicz, nie chodzi jednak „o walkę", a o konstruktywne rozmowy z władzami w sprawach dręczących przedsiębiorczość i wprowadzanie uzgodnionych zmian. Nowe stowarzyszenie ma też wspierać przedsiębiorców, także tych niezatrudniających pracowników, np. organizując szkolenia z zakresu księgowości czy pozyskiwania środków na działalność. W tej chwili trwa przygotowywanie dokumentów rejestracyjnych stowarzyszenia. Jutro po raz pierwszy zbierze się jego zarząd.
Osoby zainteresowane przystąpieniem do stowarzyszenia powinny się skontaktować prezesem Jarosławem Majstrowiczem (Warmińsko Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Gołdap, ul. Żeromskiego 8A, tel. 87-615-38-89).


Z udziałem gołdapian wczoraj w Druskienikach odbyły się drugie warsztaty, podczas których pracowano nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
Burmistrz Gołdapi zaprasza mieszkańców do wspólnego upamiętnienia 1 marca „żołnierzy wyklętych”.
Z udziałem gołdapian 12 lutego w Augustowie odbyły się warsztaty konsultacyjne organizowane w ramach prac nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
12 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyła się doroczna odprawa służbowa, podczas której podsumowano wyniki pracy lokalnych funkcjonariuszy w 2025 roku oraz omówiono plany na 2026 rok.
W sobotni wieczór sala widowiskowa Domu Kultury w Gołdapi wypełniła się muzyką, emocjami i pięknymi dźwiękami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 16 do 22 lutego.
Chcesz zachęcić innych za pośrednictwem goldap.info do przekazania 1,5% na swoje potrzeby lub potrzeby prowadzonej organizacji pozarządowej, prześlij nam o tym informację.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała walentynkowy konkurs fotograficzny pt. "Randka z książką".
11 lutego w filii w Grabowie odbył się warsztat walentynkowy dla dzieci. Podczas spotkania wspólnie sięgnęliśmy po literaturę dziecięcą, w której ważne miejsce zajmują takie wartości jak miłość, przyjaźń, bliskość i wzajemna troska.
Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych w regionie otrzymało dostęp do specjalnego mechanizmu finansowego MFiPR.
Przez dwie godziny ulicami Gołdapi spacerowało biblioteczne wielkie czerwone serce - symbol miłości do książek, ludzi i wspólnego spędzania czasu.
Narada podsumowująca 2025 rok odbyła się dziś Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.
Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu oraz Urząd Miejski w Gołdapi zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Gołdapi i okolic do udziału w Akademii Liderów Biznesu.
11 lutego Biblioteka Publiczna w Gołdapi filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na warsztat walentynkowy pt. "Serce w książce - walentynkowe czytanie i tworzenie".