Galeria K2 już chyba dawno nie gościła w swoich progach tylu osób, co dziś. A wszystko za sprawą prac malarskich Katarzyny Waraksy, które przyciągnęły nie tylko mieszkańców Gołdapi, ale i innych miast naszego regionu.
Dziś w Galerii K2 otwarta został wystawa Katarzyny Waraksy pt. „Kaśka z duszą na ramieniu". Artystka przedstawiła kilkanaście obrazów z różnych okresów swojej kariery. Te, które się tu nie znalazły, pokazane zostały na slajdach z rzutnika.
Wystawę można oglądać do końca marca.
Katarzyna Waraksa
Urodzona w wieku XX. Malarka z miłości do twórczości i z wykształcenia. Organizatorka plenerów i wystaw, warsztatów. Autorka licznych obrazów, pejzaży, martwych natur, portretów, w tym najbardziej znanego cyklu „Dziewczynki", które znajdują się w zbiorach prywatnych. Najliczniej występują w Starej Przędzalni w Żyrardowie. Odrębną dziedziną twórczości jest pisanie ikon. Umiejętności nabyte na Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie udało się autorce wykorzystać przy tworzeniu ikon, owocem czego są dwa ikonostasy w Giżycku i Kuklankach.
Od kilku lat uczestniczy w międzynarodowych plenerach malarskich, których zwieńczeniem są wystawy poplenerowe. Do ulubionych należą plenery w Suchej w skansenie prof. A Kwiatkowskiego. XXI wiek Katarzyna Waraksa nieprzerwanie maluje.












Z udziałem gołdapian wczoraj w Druskienikach odbyły się drugie warsztaty, podczas których pracowano nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
Burmistrz Gołdapi zaprasza mieszkańców do wspólnego upamiętnienia 1 marca „żołnierzy wyklętych”.
Z udziałem gołdapian 12 lutego w Augustowie odbyły się warsztaty konsultacyjne organizowane w ramach prac nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
12 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyła się doroczna odprawa służbowa, podczas której podsumowano wyniki pracy lokalnych funkcjonariuszy w 2025 roku oraz omówiono plany na 2026 rok.
W sobotni wieczór sala widowiskowa Domu Kultury w Gołdapi wypełniła się muzyką, emocjami i pięknymi dźwiękami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 16 do 22 lutego.
Chcesz zachęcić innych za pośrednictwem goldap.info do przekazania 1,5% na swoje potrzeby lub potrzeby prowadzonej organizacji pozarządowej, prześlij nam o tym informację.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała walentynkowy konkurs fotograficzny pt. "Randka z książką".
11 lutego w filii w Grabowie odbył się warsztat walentynkowy dla dzieci. Podczas spotkania wspólnie sięgnęliśmy po literaturę dziecięcą, w której ważne miejsce zajmują takie wartości jak miłość, przyjaźń, bliskość i wzajemna troska.
Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych w regionie otrzymało dostęp do specjalnego mechanizmu finansowego MFiPR.
Przez dwie godziny ulicami Gołdapi spacerowało biblioteczne wielkie czerwone serce - symbol miłości do książek, ludzi i wspólnego spędzania czasu.
Narada podsumowująca 2025 rok odbyła się dziś Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.
Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu oraz Urząd Miejski w Gołdapi zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Gołdapi i okolic do udziału w Akademii Liderów Biznesu.
11 lutego Biblioteka Publiczna w Gołdapi filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na warsztat walentynkowy pt. "Serce w książce - walentynkowe czytanie i tworzenie".