Starosta gołdapski przedstawił dziś na sesji Rady Powiatu pierwszą część „Raportu otwarcia", który przedstawia dane statystyczne dotyczące sytuacji w powiecie gołdapskim w latach 2006-2010.
Andrzej Ciołek przedstawił dane dotyczące prac rady i zarządu powiatu i starosty, a także poruszył bardzo drażliwy temat, jakim są drogi powiatowe.
Powiat gołdapski w latach 2006-2010 wyremontował 7,8km dróg. Kosztowało to łącznie 9,56mln złotych. Co ciekawe, zdecydowana większość inwestycji wykonana została po zachodniej stronie powiatu. Gmina Dubeninki na mapie powiatowych inwestycji drogowych w tych latach prawie nie istniała.
Andrzej Ciołek przedstawił też zasadę, jaką chce stosować przy remontach dróg powiatowych w najbliższych latach.
Zgodnie z założeniem remonty muszą być:
- finansowane ze środków zewnętrznych w minimum 50%
- wkład własny ma być rozkładany po połowie między powiat gołdapski a gminę, na terenie której będzie wykonywana inwestycja.

starosta gołdapski Andrzej Ciołek i wicestarosta gołdapski Ewa Bogdanowicz-Kordjak
W pierwszej części raportu starosta przedstawił również korzyści, jakie powiat odnosi ze współpracy z organizacjami pozarządowymi. W drugiej części raportu, która ma być wkrótce gotowa, poruszona będzie tematyka związana z: edukacją, inwestycjami, pomocą społeczną, SP ZOZ, budownictwem i ochroną środowiska.
wystąpienie starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka



































18 listopada w Galerii K2 otwarta została wystawa pt. "Niezwykłe budowle", na której prezentowane są prace uczestników zajęć w pracowni rysunku i malarstwa Domu Kultury w Gołdapi.
Około setki osób uczestniczyło w zorganizowanej w ubiegłym tygodniu w Gołdapi gali z okazji 120-lecia istnienia Związku Nauczycielstwa Polskiego.
W miniony czwartek w sali gimnastycznej ZSZ odbyły się zajęcia z samoobrony dla kobiet. Kolejne jutro.
15 listopada wieczorem w pijalni wód mineralnych i leczniczych w Gołdapi wystąpił Waldemar Snarski z zespołem. Można było usłyszeć utwory Leonarda Cohena w nowych aranżacjach.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 17 do 23 listopada.
Czy można czuć się samotnym w świecie, mając przy sobie wiele osób i tysiące obserwujących na portalach społecznościowych? Jak najbardziej się da. We współczesnym świecie jest pełno kontaktów, jednakże coraz częściej prowadzimy powierzchowne rozmowy.
Z okazji przypadającego 5 listopada Dnia Postaci z Bajek, w ubiegłą sobotę Biblioteka Publiczna w Gołdapi zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną kolorów i rodzinnej zabawy.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi rozstrzygnęła konkurs plastyczny „Mały znak wielkiej historii”. W miniony piątek laureatom wręczono nagrody.
10 listopada w Gołdapi uczczono 107 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to wyjątkowy dzień, w którym wspólnie świętowano jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.
Dom Kultury w Gołdapi zaprasza do obejrzenia wystawy pt. "Niezwykłe budowle". Wernisaż odbędzie się 18 listopada.
Październik w świetlicy wiejskiej w Kozakach był bardzo pracowity. Dzieci i młodzież przygotowały wszystkie dekoracje na bal halloweenowy.
Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk” w Gołdapi zaprasza całe rodziny, dzieci, młodzież, osoby starsze, przedstawicieli organizacji, instytucji itd. do udziału w Sztafecie 11.11.11.11.15.
5 listopada w kinie „Kultura” odbyło się spotkanie małomiasteczkowego klubu filmowego, podczas którego wyświetlono i dyskutowano o filmie "Brzydka siostra"(reż. Emilie Blichfeldt).
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza całe rodziny na jesienny warsztat pt. „Leśne ludki”, który odbędzie się 13 listopada filii bibliotecznej w Grabowie.