Wczoraj odbył się drugi, cotygodniowy dyżur przedstawiciela Rady Miejskiej w Gołdapi. Na mieszkańców czekał Marian Mioduszewski, wiceprzewodniczący rady. Jego zdaniem takie dyżury to dobry pomysł.
- Uważam, że takie spotkania są potrzebne i zdadzą egzamin - twierdzi Marian Mioduszewski. - A że jest to nowy pomysł, to jeszcze frekwencji na spotkaniach nie ma za dużej.
Wczoraj wiceprzewodniczącego rady odwiedziły łącznie 3 osoby, w tym prezes gołdapskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz przewodniczący jej rady nadzorczej.
- Józef Wawrzyn zwrócił kolejny raz uwagę, że od nowego roku wejdzie w życie nowa ustawa o gospodarce odpadami i gmina powinna się do tej zmiany przygotować - mówi Marian Mioduszewski. - Od przyszłego roku odpady będą bowiem problem samorządów. Panowie poprosili też o uregulowanie stanu prawnego końcówki ul. 11 Listopada, a dokładnie przejścia-przejazdu przez działkę nr 2002.
Trzeci interesant, który odwiedził radnego na dyżurze poprosił o zorganizowanie przez radnych spotkania rolników z przedstawicielami firm, które zajmują się odbiorem zużytej folii rolniczej.
Kolejny dyżur przedstawiciela Rady Miejskiej w Gołdapi odbędzie się 28 lutego. Na mieszkańców miasta i gminy będzie czekał Piotr Kuśtowski, przewodniczący komisji obywatelskiej i społecznej przy RM.
Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 13 do 19 lipca 2026r.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: post. Kamil Szargiej i post. Mateusz Głódź, wygrali eliminacje wojewódzkie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat do udziału w „Wakacjach w bibliotece”.
200 tysięcy złotych zabezpieczyła w budżecie Rada Powiatu w Gołdapi na zakup samochodu osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Gołdapi.