27 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się IV sesja Rady Miejskiej w Gołdapi. Początek obrad o godzinie 13.00.
Planowany porządek sesji:
- Otwarcie posiedzenia i przedstawienie porządku obrad
- Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji
- Podjęcie uchwały w sprawie wstąpienia kandydata w miejsce wygasłego mandatu
- Ślubowanie radnego
- Informacja burmistrza na temat pracy urzędu
- Interpelacje i zapytania radnych
- Zapytania i wnioski sołtysów i przewodniczących organów osiedli
- Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie w sprawach:
- wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gołdap na lata 2011-2032,
- projektu uchwały budżetowej na 2011 rok
- o możliwości sfinansowania deficytu budżetowego przedstawionego w projekcie uchwały budżetowej gminy Gołdap na 2011 rok
- Podjęcie uchwał w sprawach:
- uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gołdap na lata 2011-2032
- uchwalenia budżetu gminy Gołdap na 2011r.
- zaciągnięcia kredytów długoterminowych w 2011r.
- przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2011
- reprezentowania gminy Gołdap w Zgromadzeniu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna" oraz prawa kumulacji głosów na okres kadencji 2010-2014
- wyznaczenia przedstawiciela Gminy do Rady Społecznej działającej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Gołdapi
- uzupełnienia składów osobowych stałych komisji Rady Miejskiej w Gołdapi
- zatwierdzenia planów pracy Komisji Rady Miejskiej na rok 2011
- uchwalenia planu pracy Rady Miejskiej w Gołdapi na rok 2011
- Wolne wnioski i zapytania
- Zamknięcie obrad
Pogoda była dziś wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w Gołdapi zgodnie planem.
Noworoczny pokaz fajerwerków odbędzie się jutro na targowisku miejskim w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 11 stycznia.
W sobotni wieczór 20 grudnia, w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się X Świąteczny Koncert Finałowy, zorganizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
Gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla seniorów, dostosowane do możliwości psychofizycznych osób starszych.
"Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" - pod tym tytułem 4 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert kolęd.
Nie chcesz samotnie spędzać wigilijnego wieczoru? Spędź go razem z innymi korzystając z propozycji Teen Challenge Polska oddziału w Gołdapi.
Już jutro w centrum Gołdapi odbędzie się 15 Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza rozpocznie się w południe, a ma potrwać 4,5 godziny.
17 grudnia delegacja samorządowców z Gołdapi przekazała na ręce szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jana Grabca petycję do premiera Donalda Tuska w sprawie reaktywacji linii kolejowej nr 41 na odcinku Gołdap-Olecko.
18 grudnia w filii bibliotecznej w Grabowie odbył się świąteczny warsztat pt. "Papierowe święta - od historii do rękodzieła".
VII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Gołdapi, odbył się dziś w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi.
W sobotnie popołudnie w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbędzie się Świąteczny Koncert Finałowy, organizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyły się rodzinny warsztat o literackim i twórczym charakterze, który wypełnił bibliotekę radością i świąteczną atmosferą.
W sobotę w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się 22 Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny.