16 listopada Szkoła Podstawowa w Boćwince gościła funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich. Celem wizyty było przybliżenie uczniom założeń programu prewencyjno-edukacyjnego pn. „Blaskiem chronieni" oraz zapoznanie z jego hasłem przewodnim „W zimowy czas blask chroni nas". Szkoła uczestniczy w programie realizowanym od ostatnich dni października 2010 br. do końca lutego 2011, dzięki Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Straży Granicznej.
W ramach akcji funkcjonariusze przeprowadzili w naszej szkole zajęcia edukacyjne. Głównym ich celem było uświadomienie uczniom klas I-VI oraz przedszkolakom istotnej roli akcesoriów odblaskowych na drodze przy złej widoczności. Podczas spotkania wyświetlono film ukazujący zasadność i skuteczność posiadania elementów odblaskowych, szczególnie w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Funkcjonariusze zaprezentowali również niezbędne wyposażenie w czasie pełnienia przez nich służby na drodze. Dzieci miały możliwość przymierzenia kamizelek odblaskowych, sprawdzenia działania latarki wydającej światło czerwone i tarczy „stop", służących do zatrzymywania pojazdów.
Uczestnicy z uwagą przysłuchiwali się wypowiedziom funkcjonariuszy, chętnie odpowiadali na pytania prowadzących oraz pytywali o interesujące ich kwestie. Miłym zakończeniem spotkania było wręczenie każdemu uczniowi odblasku z przesłaniem: „Blaskiem chronieni" oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia.



Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 13 do 19 lipca 2026r.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: post. Kamil Szargiej i post. Mateusz Głódź, wygrali eliminacje wojewódzkie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat do udziału w „Wakacjach w bibliotece”.
200 tysięcy złotych zabezpieczyła w budżecie Rada Powiatu w Gołdapi na zakup samochodu osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Gołdapi.