Przedszkole Samorządowe w Gołdapi obchodzi w tym roku 25 urodziny. Dzieci po raz pierwszy zagościli w budynku na ul. Jaćwieskiej w 1985 roku. Przez ten czas nauczyciele wychowali 3032 dzieci.
- Nasi pierwsi wychowankowie, którzy 25 lat temu byli trzylatkami, dziś mają 28 lat - mówi Marzanna Wardziejewska, dyrektor przedszkola. Większość z nich przyprowadza dziś do nas swoje dzieci. To jest bardzo miłe i budujące.
Obchody urodzin rozłożone zostały na dwa dni. Przedwczoraj w przedszkolu odbyła się uroczystość dla władz samorządowych, obecnych i byłych nauczycieli z przedszkola oraz innych, zaproszonych gości. W jej trakcie została m.in. przecięta wstęga, symbolizująca otwarcie nowych pomieszczeń w placówce. Wręczone zostały też akty nadania wyższych stopni zawodowych dwóm nauczycielkom. Dzień później w hali Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego odbyła się druga część urodzin, na którą zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Gołdapi, przede wszystkim byli wychowankowie przedszkola oraz rodzice i dziadkowie obecnie uczęszczających do placówki dzieci. Zarówno jednego dnia jak i drugiego obecni na urodzinach obejrzeli prezentację multimedialną historii przedszkola oraz część artystyczną, w której wystąpili przedszkolacy.
W sobotę dyrektor Marzanna Wardziejwska wręczyła także dwie statuetki „Przyjaciel Przedszkola". Pierwszą otrzymała Rada Miejska w Gołdapi za decyzję o rozbudowie placówki, drugą zaś pracownik przedszkola Mieczysław Danielczyk za swoją dotychczasową pracę.




























Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 13 do 19 lipca 2026r.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: post. Kamil Szargiej i post. Mateusz Głódź, wygrali eliminacje wojewódzkie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat do udziału w „Wakacjach w bibliotece”.
200 tysięcy złotych zabezpieczyła w budżecie Rada Powiatu w Gołdapi na zakup samochodu osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Gołdapi.