Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II obchodzi w tym roku 60 urodziny. Placówka została powołana do istnienia 14 sierpnia 1950 roku decyzją ministra oświaty. Dziś odbyły się uroczyste obchody tej rocznicy.
Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Po niej wszyscy przenieśli się do Domu Kultury. Po wprowadzeniu sztandaru i hymnie głos zabrał dyrektor szkoły.
- W murach naszej szkoły od 60 lat nieprzerwanie trwa edukacja dzieci i młodzieży - mówi Grzegorz Klimaszewski, dyrektor LO. - Niezależnie od zawirowań historii nasza placówka dążyła i dąży, aby w sposób fachowy i odpowiedzialny wypełniać nałożone na nią zadania dydaktyczne i wychowawcze. Placówka ma ugruntowaną pozycję wśród szkół z naszego regionu. Jej atutami są wysoka jakość kształcenia , coraz lepsza organizacja pracy i bardzo dobre jej warunki.
Minutą ciszy uczczono też zmarłych, którzy byli związani ze szkołą. Bardzo ciekawa była prezentacja historii LO, przygotowana przez nauczyciela Ryszarda Wrzoska. W kilku zdaniach omawiał on kolejne lata z życia szkoły. Półgodzinna prezentacja została jednak skrytykowana przez starostę gołdapskiego.
- Krótka historia szkoły jest dosyć długa - twierdzi Jarosław Podziewski. - Sam też do tej historii miałbym kilka uwag. Nie ujęte zostały dla mnie ważne dwa nazwiska, mianowicie Henryki Sędziak, profesor doktor habilitowanej filologii polskiej, profesora belwederskiego, która mnie uczyła języka polskiego, jak też Stanisławy Szumińskiej, która też uczyła mnie. To szereg takich jakby potknięć. Ja się zobowiązuję z panem dyrektorem poprawić historię, bo pamięć jest ulotna.
Głos podczas uroczystości zabrali też inni goście, m.in. przewodniczący Rady Powiatu Stefan Piech i Ewa Winnicka z kuratorium. Odczytane zostały również listy od burmistrza Gołdapi Marka Mirosa (na uroczystości obecny był jego zastępca Jacek Morzy), wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego, członka zarządu województwa Jarosława Słomy, jak też posła Tadeusza Iwińskiego.
Z okazji urodzin szkoły, jak również Dnia Edukacji Narodowej, dyrektor szkoły wręczył nauczycielom oraz innym pracownikom LO nagrody finansowe. Na zakończenie uroczystości w Domu Kultury zebrani obejrzeli widowisko artystyczne, przygotowane przez aktualnych oraz byłych uczniów. Ostatnim elementem świętowania urodzin LO był poczęstunek, który został przygotowany w szkole. Połączony został z prezentacją szkolnych ksiąg pamiątkowych i osiągnięć uczniów.




















Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 13 do 19 lipca 2026r.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: post. Kamil Szargiej i post. Mateusz Głódź, wygrali eliminacje wojewódzkie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat do udziału w „Wakacjach w bibliotece”.
200 tysięcy złotych zabezpieczyła w budżecie Rada Powiatu w Gołdapi na zakup samochodu osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Gołdapi.