Alkohol jest jednym z największych zagrożeń dotykających dziś młodych ludzi. Jest częstą przyczyną poważnych problemów i zwiększa ryzyko wystąpienia wielu niebezpiecznych sytuacji. 28 lipca w świetlicy wiejskiej w Grabowie odbył się konkurs plastyczny „Życie bez uzależnień - zdrowe i przyjemne". Chętnych do udziału nie zabrakło, a techniki prac były różne.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Przed rozpoczęciem konkursu wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Twoje życie bez uzależnień". Przybliżyła ona temat konkursu oraz pokazała sytuacje z życia wzięte, związane z problemami alkoholowymi. Podczas prezentacji uczestnicy zajęć aktywnie włączali się do rozmów.

W przerwie konkursu znalazł się również moment refleksji na temat zdrowego życia bez uzależnień. Na podwórku pękały baloniki, w których znajdowały się cytaty oraz przysłowia do odczytania uczestnikom działań. Spotkanie zaowocowało przemyśleniami, które zapewne pozostały w niejednej głowie.

Zwycięzców konkursu poznamy 6 sierpnia. Za swoje prace otrzymają oni nagrody. Spotkanie w ubiegłą środę sfinansowane zostało ze środków Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi.