Od wtorku dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gołdapi mogą, kiedy tylko chcą, pojeździć quadem. Choć jest on na stałe przymocowany do ziemi, sprawia ogromną radość maluchom. Quad to nowa atrakcja, jaka pojawiła się na przedszkolnym podwórku.
Od początku istnienia Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Gołdapi każdego roku na wiosnę organizowana jest Sportowa Olimpiada Przedszkolaków. Pamiątkami po nich dotychczas były zdjęcia, puchary, dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. W tym roku Joanna Kozłowska, menadżer sportu w KSR, zaprosiła lokalne firmy i instytucje do ufundowania także innej, trwałej pamiątki olimpijskiej. Na jej apel odpowiedziały: Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej, JBM „Lewiatan", Sklep „Urwis", Salon Fryzjerski „GOGO" oraz Szkoła Pływania Adama Kozłowskiego. Dzięki ich środkom udało się zakupić na przedszkolny plac zabaw bujak w kształcie quada. Jego odsłonięcie odbyło się w „Dzień Dziecka". W uroczystości, oprócz przedszkolaków, wzięli też udział sponsorzy, kierownictwo kompleksu oraz szefowa wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim.
- Serdecznie dziękuję sponsorom za odzew na naszą propozycję - mówi Joanna Kozłowska. - Chciałabym, aby co roku, przy okazji olimpiad, na podwórku przedszkolnym pojawiała się nowa atrakcja. Mam nadzieję, że podobnie myślą także Gołdapianie i uda się pozyskać na to środki.
Podziękowania dla sponsorów oraz kierownictwu kompleksu złożyły też same przedszkolaki, które zaśpiewały kilka piosenek oraz wystąpiły z pokazem baletowym.















Z udziałem gołdapian 12 lutego w Augustowie odbyły się warsztaty konsultacyjne organizowane w ramach prac nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
12 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyła się doroczna odprawa służbowa, podczas której podsumowano wyniki pracy lokalnych funkcjonariuszy w 2025 roku oraz omówiono plany na 2026 rok.
W sobotni wieczór sala widowiskowa Domu Kultury w Gołdapi wypełniła się muzyką, emocjami i pięknymi dźwiękami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 16 do 22 lutego.
Chcesz zachęcić innych za pośrednictwem goldap.info do przekazania 1,5% na swoje potrzeby lub potrzeby prowadzonej organizacji pozarządowej, prześlij nam o tym informację.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała walentynkowy konkurs fotograficzny pt. "Randka z książką".
11 lutego w filii w Grabowie odbył się warsztat walentynkowy dla dzieci. Podczas spotkania wspólnie sięgnęliśmy po literaturę dziecięcą, w której ważne miejsce zajmują takie wartości jak miłość, przyjaźń, bliskość i wzajemna troska.
Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych w regionie otrzymało dostęp do specjalnego mechanizmu finansowego MFiPR.
Przez dwie godziny ulicami Gołdapi spacerowało biblioteczne wielkie czerwone serce - symbol miłości do książek, ludzi i wspólnego spędzania czasu.
Narada podsumowująca 2025 rok odbyła się dziś Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.
Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu oraz Urząd Miejski w Gołdapi zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Gołdapi i okolic do udziału w Akademii Liderów Biznesu.
11 lutego Biblioteka Publiczna w Gołdapi filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na warsztat walentynkowy pt. "Serce w książce - walentynkowe czytanie i tworzenie".
Z okazji przypadających 14 lutego walentynek, Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem "Randka z książką".
W ramach spotkań małomiasteczkowego klubu filmowego na ekranie kina "Kultura" został wyświetlony film pt. "Ścieżki życia" (reż. Marianne Elliott).