Wczoraj w Żytkiejmach odbył się konkurs wiedzy dla klas I-III szkół podstawowych pt. „Łamigłówki przyrodnicze", zorganizowany przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Do konkursu zgłosiło się siedem drużyn ze szkół w Grabowie, Galwieciach, Pogorzeli i Żytkiejmach. Ze względu na zróżnicowane pytania i wiele zagadek literowych do konkursu przystępują zwykle klasy starsze. W tym roku wśród uczestników były jednak także dwie drużyny z klas pierwszych.
- Poszło im rewelacyjnie - mówi Anna Michowiak, starszy specjalista ds. edukacji w PKPR - Pierwszoklasiści z Żytkiejm walczyły w dogrywce o trzecie miejsce, natomiast drużynie z Grabowa do podium zabrakło tylko 2 punktów. To ogromny sukces. Ogólnie poziom wszystkich drużyn był bardzo wysoki i wyrównany. Jest to zasługa nauczycieli i rodziców, którzy rozbudzają w dzieciach zamiłowanie do przyrody, czego efekty są widoczne na takich konkursach jak ten.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - drużyna z Galwieć: Tomasz Wysmułek, Natalia Czyżewska, Kamila Świąder
II miejsce - drużyna z Żytkiejm: Julia Smyk, Angelika Przekop, Szymon Wiśniewski
III miejsce - drużyna z Pogorzeli: Adela Szporak, Piotr Milinkiewicz, Arletta Misiewicz.
Dwóm drużynom walczącym w dogrywce o trzecie miejsce przyznano wyróżnienia. Były to zespoły ze szkoły w Żytkiejmach: Weronika Ostapionek, Hubert Gromko, Kajetan Firszt oraz Sebastian Bekier, Natalia Świtaj, Krzysztof Burba. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi.





Pogoda była dziś wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w Gołdapi zgodnie planem.
Noworoczny pokaz fajerwerków odbędzie się jutro na targowisku miejskim w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 11 stycznia.
W sobotni wieczór 20 grudnia, w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się X Świąteczny Koncert Finałowy, zorganizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
Gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla seniorów, dostosowane do możliwości psychofizycznych osób starszych.
"Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" - pod tym tytułem 4 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert kolęd.
Nie chcesz samotnie spędzać wigilijnego wieczoru? Spędź go razem z innymi korzystając z propozycji Teen Challenge Polska oddziału w Gołdapi.
Już jutro w centrum Gołdapi odbędzie się 15 Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza rozpocznie się w południe, a ma potrwać 4,5 godziny.
17 grudnia delegacja samorządowców z Gołdapi przekazała na ręce szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jana Grabca petycję do premiera Donalda Tuska w sprawie reaktywacji linii kolejowej nr 41 na odcinku Gołdap-Olecko.
18 grudnia w filii bibliotecznej w Grabowie odbył się świąteczny warsztat pt. "Papierowe święta - od historii do rękodzieła".
VII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Gołdapi, odbył się dziś w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi.
W sobotnie popołudnie w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbędzie się Świąteczny Koncert Finałowy, organizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyły się rodzinny warsztat o literackim i twórczym charakterze, który wypełnił bibliotekę radością i świąteczną atmosferą.
W sobotę w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się 22 Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny.