Stało się już tradycją, że najmłodsze klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 na sportowo witają pierwszy dzień wiosny. Zawody dla klas 0-III organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka", działający przy SP1. Nagrody dla zwycięzców funduje zaś dyrektor szkoły. Nie inaczej było też w piątek 19 marca, gdzie do sportowej rywalizacji przystąpiło łącznie 13 klas. Zawody składały się z dwóch części. W pierwszej rywalizowały klasy 0-1, a w części drugiej 2-3. Rywalizacja była bardzo zacięta. Świadczy o tym fakt, że o zajęciu pierwszego miejsca w kilku przypadkach decydowała różnica tylko jednego punktu. W każdych zawodach tego typu daje się zauważyć ogromne zaangażowanie dzieci i ich wielką radość, wynikającą z możliwości sportowej rywalizacji. Dla większości z nich jest to pierwsza możliwość konfrontacji swoich sportowych umiejętności.
Zwycięzcy:
- klasa 0B, wychowawczyni Dorota Buraczewska
- klasa IA, wychowawczynie: Anna Puza i Ewa Mioduszewska
- klasa IIC, wychowawczyni Marlena Guźniczak
- klasa IIIB, wychowawczyni Krystyna Jaźwińska
Nagrodę specjalną, ufundowaną przez dyrektora szkoły, otrzymali najmłodsi uczestnicy zawodów. Byli nimi dzieci w wieku 5 lat, których wychowawczynią jest Sylwia Ostrowska.
Organizatorzy imprezy mają nadzieję, że wspomnienia z zawodów na długo zagoszczą w pamięci młodych zawodników i będą początkiem ich aktywnego uczestnictwa w życiu sportowym szkoły.



Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 13 do 19 lipca 2026r.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: post. Kamil Szargiej i post. Mateusz Głódź, wygrali eliminacje wojewódzkie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat do udziału w „Wakacjach w bibliotece”.
200 tysięcy złotych zabezpieczyła w budżecie Rada Powiatu w Gołdapi na zakup samochodu osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Gołdapi.