Gołdap jest jedną z czterech miejscowości, w której będzie realizowany innowacyjny projekt socjologów z Uniwersytetu Warszawskiego. Ogólnopolskie badanie „Monitor Jakości Rządzenia" ma sprawdzić zadowolenie obywateli z usług świadczonych przez instytucje publiczne. Autorzy projektu wychodzą z założenia, że do dobrego rządzenia potrzebna jest rzetelna i szeroko dostępna wiedza. Mieszkańcy muszą wiedzieć, jakie działania planuje i realizuje ich samorząd. Urzędnicy i władze muszą zaś znać potrzeby i opinie swoich mieszkańców. „Monitor Jakości Rządzenia" ma umożliwić sprawny przepływ informacji między wszystkimi stronami.
Projekt będzie realizowany w całej Polsce, jednak cztery miasta - Gołdap, Biłgoraj, Poznań i Słupsk - zostaną w nim uwzględnione w szczególny sposób. W tych miejscowościach głos zabiorą większe grupy obywateli. Dzięki temu mieszkańcy i władze dowiedzą się o stanie swoich społeczności. Będzie to świetny materiał do refleksji, debaty czy też wprowadzenia różnego rodzaju zmian lub usprawnień.
Do realizacji projektu w Gołdapi włączyły się Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe. W projekt zaangażowały się także gołdapskie organizacje pozarządowe. Jeszcze przed wakacjami mieszkańcy miasta mogą spodziewać się odwiedzin ankieterów, którzy będą rozmawiać z na różne tematy dotyczące Gołdapi. O realizacji projektu będziemy na bieżąco informować państwa za pośrednictwem patronów medialnych naszych działań, portali GOLDAP.INFO i Młoda Gołdap.
Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza organizuje 9 stycznia wyjazd rolników z Warmii i Mazur (w tym z Gołdapi) do Warszawy na protest dotyczący umowy handlowej Unia Europejska - Mercosur.
W dniach 17 i 18 stycznia odbędzie się dziewiąta edycja Festiwalu Gitarowego "Erupcja". W programie tradycyjnie warsztaty i koncerty.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wraz z uczniami gołdapskich szkół przypominają, że pomalowana na niebieski kolor "koperta" dla osób niepełnosprawnych ma poprawić widoczność miejsc przeznaczonych dla osób ze szczególnymi potrzebami.
2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Aves" od 20 lat działa przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
Pogoda była dziś wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w Gołdapi zgodnie planem.
Noworoczny pokaz fajerwerków odbędzie się jutro na targowisku miejskim w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 11 stycznia.
W sobotni wieczór 20 grudnia, w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się X Świąteczny Koncert Finałowy, zorganizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
Gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla seniorów, dostosowane do możliwości psychofizycznych osób starszych.
"Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" - pod tym tytułem 4 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert kolęd.
Nie chcesz samotnie spędzać wigilijnego wieczoru? Spędź go razem z innymi korzystając z propozycji Teen Challenge Polska oddziału w Gołdapi.
Już jutro w centrum Gołdapi odbędzie się 15 Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza rozpocznie się w południe, a ma potrwać 4,5 godziny.
17 grudnia delegacja samorządowców z Gołdapi przekazała na ręce szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jana Grabca petycję do premiera Donalda Tuska w sprawie reaktywacji linii kolejowej nr 41 na odcinku Gołdap-Olecko.
18 grudnia w filii bibliotecznej w Grabowie odbył się świąteczny warsztat pt. "Papierowe święta - od historii do rękodzieła".