Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi wiele rozmów o bezpieczeństwie z gołdapskimi policjantami. Funkcjonariusze rozpoczęli działania prewencyjne pn. „Bezpieczne Wakacje 2026”, które składają się z cyklu spotkań z uczniami.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami policjanci spotykają się z uczniami szkół i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli, wycieczek pieszych, rowerowych, górskich. Uczulają na właściwe reakcje w kontaktach z bezpańskimi psami czy też z osobami obcymi, które częstują dzieci słodyczami lub zapraszają je do swojego mieszkania bądź samochodu. W pogadankach z dziećmi nie brakuje cennych wskazówek dotyczących prawidłowego zachowania w ruchu drogowym, w tym poruszania się na rowerze, hulajnodze, rolkach, jak również zasad udzielania pierwszej pomocy. Podczas rozmów, policjanci odnoszą się również do obowiązujących zakazów spożywania alkoholu, napojów energetycznych, zażywania narkotyków i substancji psychoaktywnych. Przypominają, jakie konsekwencje prawne i społeczne wiążą się z zażywaniem używek.

W okresie wakacyjnym mundurowi przeprowadzą też liczne pogadanki profilaktyczne w miejscach obozów, kolonii i innych miejscach zorganizowanego, letniego wypoczynku. Podczas takich spotkań funkcjonariusze będą przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz omawiać różne zagrożenia.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info? Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.

Czytaj również inne wiadomości z kategorii "Z życia Gołdapi "