Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował o przeznaczeniu 400 tysięcy złotych na działania poprawiające dobrostan zwierząt domowych.

Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego podczas dzisiejszej sesji podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom w formie dotacji celowej na realizację zadań własnych w br w ramach konkursu „Podaj łapę”. Jego celem jest zapobieganie oraz ograniczanie bezdomności zwierząt domowych, poprawa ich dobrostanu i leczenia, a także zwiększanie świadomości mieszkańców w zakresie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami oraz ich humanitarnego traktowania. Dofinansowanie mogły uzyskać działania związane m.in. ze sterylizacją i kastracją bezdomnych oraz właścicielskich psów i kotów, opieką nad kotami wolno żyjącymi, leczeniem bezdomnych zwierząt, ich znakowaniem i chipowaniem, wsparciem schronisk prowadzonych przez gminy, promocją adopcji oraz edukacją mieszkańców w zakresie ochrony zwierząt.

W ramach tegorocznego naboru wpłynęło od gmin 96 wniosków. Minimalna kwota dotacji wynosiła 5 tysięcy złotych, a maksymalna 10 tysięcy złotych. Każda gmina mogła złożyć jeden wniosek, zapewniając co najmniej pięćdziesięcioprocentowy wkład własny do realizowanego zadania.

Dofinansowanie otrzyma 47 zadań. Wśród nich jest projekt z gminy Gołdap pn. „Wolno żyjące-nie znaczy niczyje. Zadbaj o nie”. Gołdapskiemu samorządowi przyznano dotację wysokości maksymalnej tj. 10 tysięcy złotych.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info? Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.

Czytaj również inne wiadomości z kategorii "Z życia Gołdapi "