2026 rok w Bibliotece Publicznej w Gołdapi rozpoczął się w radosnej atmosferze, łączącej literaturę, muzykę i promowanie zdrowego stylu życia.
Do udziału w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zaproszeni zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi.
Literatura i zdrowy styl życia
Spotkanie rozpoczęło się od powitania dzieci przez dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi Agnieszkę Dziobkowską. Podkreśliła ona znaczenie wspólnego czytania oraz rolę biblioteki jako miejsca przyjaznego najmłodszym. Gościem specjalnym była Iza Kowalik - pracownica Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi, pasjonatka sportu i fitnessu. Odczytała ona dzieciom książkę Elizy Piotrowskiej pt. „Tupcio Chrupcio. Nie chce się myć!”, a następnie zachęcała najmłodszych do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, zwracając uwagę na korzyści płynące z regularnej aktywności fizycznej.
Muzyczna zabawa z bum bum rurkami
Druga część wydarzenia miała charakter muzyczny. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, grając na bum bum rurkach. Zabawa ta nie tylko dostarczyła wielu emocji, ale także pozwoliła połączyć literaturę z twórczą ekspresją muzyczną, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem przez uczestników.
Wspólne czytanie jako wartość
Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” to inicjatywa, która promuje czytanie jako kluczowy element rozwoju dzieci. Dzięki takim wydarzeniom biblioteka w Gołdapi staje się nie tylko miejscem wypożyczania książek, ale także przestrzenią, gdzie literatura łączy się z edukacją i zabawą.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na kolejne spotkania, które łączą czytanie, sztukę i zdrowy styl życia.


Zbliża się 34 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza wszystkich, którzy 25 stycznia będą obecni w Gołdapi, do wspólnego spotkania się podczas organizowanych wydarzeń.
Od 1 stycznia parkowanie na parkingu przy ul. Partyzantów / Kombatantów (przy dawnym domu dziecka) oraz w przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym / SP5 i bibliotece miało być płatne. Miało być i.... teoretycznie jest, w praktyce jednak nie jest i bardzo możliwe, że w przewidywalnej przyszłości nie będzie.
Od poniedziałku będzie można składać wnioski do budżetu obywatelskiego gminy Gołdap na bieżący rok. Każdy mieszkaniec może zgłosić swój pomysł na inwestycję, wydarzenie lub działanie, które poprawi jakość życia w gminie.
Dziś na terenie miasta Zarząd Dróg Powiatowych w Gołdapi będzie prowadził prace z użyciem równiarki drogowej celem poprawy warunków jazdy na przewężonych przez zalegający śnieg na ulicach.
Za nami kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Tym razem rozmawialiśmy o książce "Każdy szczyt ma swój Czubaszek".
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie klubu włóczkowego rękodzieła, które odbędzie się 15 stycznia.
W dniach 20-23 stycznia Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza wszystkie dzieci do siódmego roku życia wraz z rodzicami na "zimowe, bajkowe poranki".
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 12 do 18 stycznia.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na ferie z biblioteką pełne zabawy, kreatywności i czytelniczych przygód. Zajęcia odbywać się będą w Gołdapi i Grabowie.
Policjanci przypominają właścicielom i administratorom budynków o obowiązku usuwania lodowych sopli i odśnieżania dachów z zalegającego śniegu. Biały puch i lód należy również usunąć z chodników przed posesją, by nie narazić się na mandat lub odpowiedzialność za zaistniałe wypadki.
Klub 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego zaprasza dzieci ze środowiska wojskowego do udziału w planowanych w feryjnych zajęciach.
30 stycznia w Galerii K2 otwarta zostanie wystawa malarstwa Emilii Urbanowicz. To jedno z wydarzeń tegorocznego "Kierunku Gołdap".
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi od początku roku prowadzą spotkania w szkołach z uczniami. Ich głównym celem jest jak najlepsze przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzenia ferii.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na pierwsze w roku 2026 spotkanie w mieście dyskusyjnego klubu książki.
Koncert kolęd "Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" był wyjątkowym czasem pełnym wzruszeń i ciepła.