Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To coroczna okazja do podsumowania ostatnich 12 miesięcy pracy wolontariuszy związanych Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk”.
Gala podsumowująca odbyła się dziś po południu w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi. Uczestniczyli w niej wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi, Klubu Wolontariusza „Pomarańczki” i Wolontariusze 18+. Wśród obecnych na wydarzeniu byli też m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów: starosta Krzysztof Kazaniecki wraz z wicestarostą Marzanną Wardziejewską, burmistrz Gołdapi Konrad Kazaniecki i przewodnicząca rady miejskiej w Gołdapi Wioletta Anuszkiewicz. Galę jak zawsze prowadzili „rodzice” lokalnego wolontariatu: Dorota Łasica i Mirosław Bobrowski.
Padło wiele podziękowań. Wolontariuszom, ich opiekunom oraz gościom wręczono drobne upominki. Wyświetlona została prezentacja ukazująca wydarzenia, w których od grudnia ubiegłego roku do końca listopada bieżącego roku pracowali wolontariusze. Rozstrzygnięto też konkurs na hasło promocyjne dla wolontariuszy. Wygrało hasło „Twoja pomoc to iskra, która rozpala dobro w społeczności”, którego autorką jest Joanna Piela.
W okresie od grudnia 2024 do listopada 2025 czynnie pracowało 70 wolontariuszy współpracujących z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk”. Na pracę poświecili łącznie 3047 godzin.



































Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 7 grudnia.
W Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi trwa cykl spotkań ph. "Akademia zdrowego kręgosłupa", realizowanych w ramach projektu Uniwersytet Ludowy Pogranicza.
28 listopada w ramach dyskusyjnego klubu książki w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie z gołdapianką Urszulą Raubą - nauczycielką, miłośniczką literatury i autorką książki "Naznaczeni traumą. Droga ku wolności".
Wczoraj w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Moje, twoje, nasze", skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu gołdapskiego.
W minioną sobotę w pijalni wód mineralnych i leczniczych w Gołdapi odbył się recital Bartosza Koziaka. Artysta zaprezentował swoje interpretacje suit wiolonczelowych Jana Sebastiana Bacha.
6 grudnia park w centrum Gołdapi zamieni się na dwie godziny w prawdziwą świąteczną krainę.
Dom Kultury zakończył tegoroczną edycję Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi - cyklu czterech wyjątkowych koncertów, które przez ostatnie miesiące wypełniały gołdapskie świątynie niezwykłymi brzmieniami muzyki wokalnej, organowej i chóralnej.
Wczoraj w kinie „Kultura” odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Dokument w kinie", zorganizowane przez Dom Kultury w Gołdapi.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała spotkania z okazji Dnia Pluszowego Misia, w których uczestniczyły dzieci z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola "Radosne Skrzaty", Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie oraz młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotnicze Hufce Pracy w Gołdapi.
Dom Kultury w Gołdapi zaprasza dziś do kina "Kultura" na spotkanie z cyklu "Dokument w kinie". Początek o godzinie 18:00.
Uwaga kierowcy! W ubiegłym tygodniu zmieniała się organizacja ruchu na ul. Żeromskiego w Gołdapi, w pobliżu skrzyżowania z ul. Krótką.
Przedstawiamy komunikat Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi w sprawie zimowego utrzymania dróg i ulic powiatowych w powiecie gołdapskim.
W ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi odbył się wyjątkowy koncert, który wypełnił wnętrze kościoła pw. świętego Leona Wielkiego niezwykłymi brzmieniami muzyki chóralnej.
Dom Kultury w Gołdapi z okazji mikołajek zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez kino "Kultura".
Miniony miesiąc realizacji zajęć projektowych obfitował w twórcze działania i rozwijanie pasji w pięciu kołach zainteresowań.