Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprosiła mieszkańców w sobotnie południe do Izby Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza”, gdzie odbyło się otwarcie wystawy pt. „Mazurscy Poeci”.
Udostępniona ona została przez Muzeum Michała Kajki w Ogródku. Wydarzeniu towarzyszyła również prelekcja kierownika tej placówki Michała Misztala pt. „Michał Kajka i inni mazurscy architekci słowa”, która wprowadziła uczestników w świat literatury mazurskiej. Spotkanie było okazją do bliższego poznania życia i dorobku Michała Kajki, najwybitniejszego mazurskiego poety, z zawodu cieśli, lecz przede wszystkim „architekta słowa”, którego spuścizna literacka pozostaje trwałym elementem dziedzictwa kulturowego Mazur. Uczestnicy mogli także wysłuchać opowieści o innych twórcach, którzy swoją działalnością literacką współtworzyli tożsamość regionu. Ważnym wątkiem była również refleksja nad językiem mazurskim, jego historią, znaczeniem i miejscem we współczesnej pamięci kulturowej.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2025, które odbywają się pod hasłem „W stronę architektury. Młode dziedzictwo”. Tegoroczna edycja podkreśla, że dziedzictwo to nie tylko materialne budowle czy zabytki, lecz także niematerialne wartości takie jak literatura, język i tradycja, które wspólnie budują fundament naszej kulturowej tożsamości.
✍️ Biblioteka Publiczna w Gołdapi












Gołdap, jedyne uzdrowisko na Mazurach, obchodzi dziś kolejną rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń w swojej historii.
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Bądźmy razem” - wydarzenie pod tym hasłem odbyło się w minioną niedzielę w centrum Gołdapi.
11 maja odbyły się ostatnie zajęcia w ramach warsztatów pt. „Zaplątani w sztukę - makrama krok po kroku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza nauczycieli wraz z uczniami do udziału w zajęciach pt. "Miasto, które się zmienia: Gołdap dawniej, Gołdap dziś".
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza wszystkich miłośników szydełkowania do wspólnej przygody.
Koncert pt. „Mama, Tata i ja”, organizowany w ramach obchodów XXVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, odbędzie się 26 maja w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi.
W ramach działalności Uniwersytetu Ludowego Pogranicza w Gołdapi odbyły się warsztaty poświęcone świadomemu budowaniu wizerunku oraz technikom makijażu.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do udziału w rodzinnym rajdzie rowerowym, który odbędzie się 6 czerwca.
W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie poświęcone działalności Fundacji Orla Straż. Uczestnicy mieli okazję poznać misję oraz działania organizacji niosącej pomoc ofiarom konfliktów zbrojnych, terroryzmu i prześladowań na świecie.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na rodzinny warsztat organizowany z okazji Dnia Matki. Odbędzie się on 16 maja w sali nr 7 biblioteki.
W czwartek i piątek odbędzie się w Gołdapi dwudniowe wydarzenie np. "Porozmawiajmy o przeszłości Mazur". Pierwszego dnia otwarta zostanie wystawa, drugiego zaplanowano konferencję popularnonaukową.
W ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza w Gołdapi odbył się warsztat dotyczący organizacji pracy kancelaryjnej i archiwizacji.
30 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
W piątek w Galerii K2 otwarta został wystawa "Baśniowe Ogrody". Prezentowane na niej są prace uczestników zajęć w Domu Kultury w Gołdapi, które odbywają się w pracowniach: ceramicznej, rękodzieła artystycznego oraz witrażu.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 11 do 17 maja. 