Początek roku harcerskiego w Gołdapi czyli tradycyjny Harcerski Start, odbył się w wyjątkowej formie trzydniowego zlotu pod hasłem "Na koniec świata i jeszcze dalej".
25 września w pijalni wód mineralnych i leczniczych odbędzie się spotkanie autorskie Jarosławem Słomą, autorem publikacji o historii naszego regionu.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi Filia w Grabowie serdecznie zaprasza 19 września wszystkich miłośników literatury na spotkanie dyskusyjnego klubu książki.
W Gołdapi powstała świetlica środowiskowa, którą prowadzi Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu. Inicjatywa pozyskała dofinansowanie z budżetu Gminy Gołdap. Miejsce stworzone jest z myślą o 30 młodych mieszkańcach miasta.
Dom Kultury w Gołdapi zaprasza 1 października do Galerii K2 na otwarcie wystawy pt. "Między światłem a cieniem".
Kolejny seans filmowy i kolejna dyskusja w ramach małomiasteczkowego klubu filmowego odbędzie się w kinie „Kultura” 17 września.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 15 do 21 września.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza 20 września o godzinie 12:00 do Izby Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” na otwarcie wystawy pt. "Mazurscy Poeci".
Na jeziorze Gołdap powstał nowy pomost. Służyć będzie Placówce Straży Granicznej w Gołdapi, choć niewykluczone, że korzystać będą też policja i straż pożarna.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz biblioteka klubu wojskowego 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego po raz kolejny dołączyły do akcji "Narodowego Czytania" i zorganizowały to wydarzenie w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 8 do 14 września.
"Otwórzmy się na słowa" to tytuł projektu społecznego, jaki chce zrealizować w najbliższych miesiącach w Gołdapi młoda gołdapianka Katarzyna Grzenda. Dotyczyć będzie bardzo trudnego, zarazem często będącego tematem tabu problemu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gołdapi w związku z wprowadzeniem do szkół nowego przedmiotu, jakim jest edukacja zdrowotna.
Działający w Domu Kultury w Gołdapi teatr ognia Flash Zone, prowadzony przez Mirosława Bobrowskiego, od lat przygotowuje ogniste przedstawienia na zakończenie wakacji.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza wszystkich miłośników książek i nowych technologii do wzięcia udziału w konkursie graficzno-literackim "Mój krajobraz SLOW – stworzony z wyobraźni".