4 czerwca odbędzie się spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego. Zaprezentowany zostanie film pt. „Jak zostałam perliczką”, którego reżyserką jest Rungano Nyoni.
Tradycyjnie po seansie odbędzie się dyskusja.
O filmie:
„Studio A24 wyważa kolejne drzwi. Tym razem zaprasza nas wraz z Rungano Nyoni, autorką głośnego Nie jestem czarownicą, do surrealistycznego świata, gdzie patriarchat zderza się z buntem, a tradycja ukrywa brutalne sekrety. Noc, pustka na drodze i Shula – młoda kobieta, która natrafia na jezdni na ciało swojego wuja. Jego śmierć uruchamia absurdalny, brutalny spektakl, w którym milczenie kobiet jest normą, a mężczyźni stają się nietykalni. Gdzieś czai się bunt, a może jednak śmiech? Nic tylko zostać perliczką… Przenikliwy, mocny, pełen ciętego humoru film, który został nagrodzony za reżyserię na ostatnim festiwalu w Cannes.”
(źródło: opis dystrybutora Nowe Horyzonty)
Rungano Nyoni - reżyserka i scenarzystka, pochodzi z Lusaki (Zambia), a mieszka i pracuje w Walii. Studiowała aktorstwo w Londynie (Central St Martins School of the Arts), szybko postanowiła jednak stanąć po drugiej stronie kamery. Nyoni współpracuje ze swoim partnerem Gabrielem Gauchetem, który w 2012 roku na podstawie jej scenariusza nakręcił film „The Mass of Men”, nagrodzony m.in. na Berlinale w roku 2013 (najlepszy film w konkursie międzynarodowym) i na MFF w Locarno Lampartem Przyszłości. Nad swoim debiutem „Nie jestem czarownicą” pracowała jako rezydentka Cannes Cinéfondation. Jak sama mówi, bycie cudzoziemką we własnym kraju pozwala jej jako reżyserce zyskać szczególną perspektywę.

18 listopada w Galerii K2 otwarta została wystawa pt. "Niezwykłe budowle", na której prezentowane są prace uczestników zajęć w pracowni rysunku i malarstwa Domu Kultury w Gołdapi.
Około setki osób uczestniczyło w zorganizowanej w ubiegłym tygodniu w Gołdapi gali z okazji 120-lecia istnienia Związku Nauczycielstwa Polskiego.
W miniony czwartek w sali gimnastycznej ZSZ odbyły się zajęcia z samoobrony dla kobiet. Kolejne jutro.
15 listopada wieczorem w pijalni wód mineralnych i leczniczych w Gołdapi wystąpił Waldemar Snarski z zespołem. Można było usłyszeć utwory Leonarda Cohena w nowych aranżacjach.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 17 do 23 listopada.
Czy można czuć się samotnym w świecie, mając przy sobie wiele osób i tysiące obserwujących na portalach społecznościowych? Jak najbardziej się da. We współczesnym świecie jest pełno kontaktów, jednakże coraz częściej prowadzimy powierzchowne rozmowy.
Z okazji przypadającego 5 listopada Dnia Postaci z Bajek, w ubiegłą sobotę Biblioteka Publiczna w Gołdapi zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną kolorów i rodzinnej zabawy.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi rozstrzygnęła konkurs plastyczny „Mały znak wielkiej historii”. W miniony piątek laureatom wręczono nagrody.
10 listopada w Gołdapi uczczono 107 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to wyjątkowy dzień, w którym wspólnie świętowano jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.
Dom Kultury w Gołdapi zaprasza do obejrzenia wystawy pt. "Niezwykłe budowle". Wernisaż odbędzie się 18 listopada.
Październik w świetlicy wiejskiej w Kozakach był bardzo pracowity. Dzieci i młodzież przygotowały wszystkie dekoracje na bal halloweenowy.
Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk” w Gołdapi zaprasza całe rodziny, dzieci, młodzież, osoby starsze, przedstawicieli organizacji, instytucji itd. do udziału w Sztafecie 11.11.11.11.15.
5 listopada w kinie „Kultura” odbyło się spotkanie małomiasteczkowego klubu filmowego, podczas którego wyświetlono i dyskutowano o filmie "Brzydka siostra"(reż. Emilie Blichfeldt).
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza całe rodziny na jesienny warsztat pt. „Leśne ludki”, który odbędzie się 13 listopada filii bibliotecznej w Grabowie.