W Wielką Sobotę wierni kościoła katolickiego będą zarówno adorować Chrystusa złożonego do grobu, jak i błogosławić pokarmy, które zostaną spożyte podczas śniadania wielkanocnego.
Przedstawiamy harmonogram błogosławieństwa pokarmów w powiecie gołdapskim:
- parafia rzymskokatolicka pw. św. Leona Wielkiego w Gołdapi
- w kościele 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00
- w Kozakach 10:00
- w Jabramowie 10:30
- w Jabłońskich 11:00
- w Rostku 11:30 - parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi
- w kościele 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00
- w Kośmidrach 9:00 - parafia rzymskokatolicka pw. św. Józefa Robotnika w Gołdapi
- w kościele 12:00, 13:00, 14:00
- w sanatorium 15:00
- w Niedrzwicy 9:00
- w Botkunach 10:00
- w Jurkiszkach 10:15
- w Galwieciach 10:30 - parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Żabinie
- w Żabinie 12:00, 17:00
- w Rogalach 18:15 - parafia greckokatolicka pw. św. Mikołaja w Baniach Mazurskich
- przy cerkwi w Baniach Mazurskich 15:00 - parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Baniach Mazurskich
- w Baniach Mazurskich 9:00, 10:00, 11:00 - parafia rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Żytkiejmach
- w Żytkiejmach 9:00, 13:00
- w Deguciach 9:30
- w Skajzgirach 9:45
- w Wobałach 10:00 - parafia rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Boboli w Dubeninkach


Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych w regionie otrzymało dostęp do specjalnego mechanizmu finansowego MFiPR.
Przez dwie godziny ulicami Gołdapi spacerowało biblioteczne wielkie czerwone serce - symbol miłości do książek, ludzi i wspólnego spędzania czasu.
Narada podsumowująca 2025 rok odbyła się dziś Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.
Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu oraz Urząd Miejski w Gołdapi zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Gołdapi i okolic do udziału w Akademii Liderów Biznesu.
11 lutego Biblioteka Publiczna w Gołdapi filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na warsztat walentynkowy pt. "Serce w książce - walentynkowe czytanie i tworzenie".
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 9 do 15 lutego.
Z okazji przypadających 14 lutego walentynek, Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem "Randka z książką".
W ramach spotkań małomiasteczkowego klubu filmowego na ekranie kina "Kultura" został wyświetlony film pt. "Ścieżki życia" (reż. Marianne Elliott).
13 lutego na ulice miasta wyjdzie wielkie, czerwone serce. Będzie można zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymać drobną niespodziankę.
W minioną sobotę z niezapowiedzianą wcześniej wizytą do schroniska dla zwierząt w Kośmidrach przyjechał wicewojewoda Mateusz Szauer.
Podczas wojewódzkich obchodów Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia za szczególne osiągnięcia w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w 2025 roku wyróżnienie II stopnia otrzymał PUP w Gołdapi.
Od 1 lutego gołdapianin bryg. Kamil Pawlukanis pełni obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.
27 stycznia w Szkole Podstawowej w Grabowie odbyła się harcerska nocka z udziałem zuchów i harcerzy z 7 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Strażnicy Uśmiechu".
30 stycznia Biblioteka Publiczna w Gołdapi wypełniła się dziecięcą wyobraźnią podczas warsztatu literacko-sensoplastycznego pt. "Małe rączki, wielka wyobraźnia".