W niedzielne, deszczowe południe w centrum Gołdapi otwarta została wystawa poświęcona pierwszym częściowo wolnym wyborom parlamentarnym w 1989 roku.

Mimo niesprzyjającej aury, na wydarzeniu pojawiło się bardzo wiele osób. Na tablicach przedstawione zostały różne zdjęcia, dokumenty i opisy związane z tym ważnym etapem w historii Polski sprzed ponad trzech dekad. Wystawę będzie można oglądać do 29 listopada.

Uzupełnieniem wystawy plenerowej jest wystawa w pierwszym budynku Izby Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza”. Prezentowane są tutaj różne eksponaty i pamiątki związane zarówno z okresem wyborów w 1989 roku, jak też innych związanych z Solidarnością i walką o wolną Polskę.

Organizatorem wystawy jest Gołdapskie Stowarzyszenie Historyczne Archeo.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.