Dobiega końca październik - miesiąc świadomości raka piersi. Gołdapskie amazonki z tej okazji spotkały się dziś w Lesie Kumiecie przy ognisku.
Październik już od wielu lat uznawany jest na świecie za miesiąc świadomości raka piersi. 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.
Dzisiejszego popołudnia gołdapskie amazonki wraz z paniami z OPS spotkały się pod wiatą przy leśniczówce Kumiecie. Było ognisko, były przygotowane na dzisiejszy dzień różne przekąski, były zabawy przy ognisku i wspólne śpiewanie piosenek, a przede wszystkim serdeczne rozmowy, w tym o działaniach w ramach „różowego października”.
W Gołdapi od wielu, wielu lat przy Ośrodku Pomocy Społecznej działa nieformalna grupa amazonek. Dziś liczy kilka osób, w przeszłości była znacznie liczniejsza. Panie spotykają się regularnie co dwa tygodnie we wtorki w siedzibie OPS. Najbliższe spotkanie jest planowane 12 listopada (początek o godzinie 15:30). Spotkania te mają różnoraki charakter. Raz są typowo towarzyskimi, a innym razem, gdy zajdzie taka potrzeba, stają się grupą wsparcia. Czasem są wspólne wyjścia. Spotkania są otwarte, przyjść mogą nie tylko panie po amputacji piersi, ale wszystkie osoby (także mężczyźni) borykające się z chorobami nowotworowymi lub po chorobach nowotworowych. Choroby nowotworowe w tym gronie nie są tematem tabu, można rozmawiać otwarcie na te trudne tematy. Nie trzeba się zapisywać, nie trzeba się zapowiadać, wystarcz przyjść. Więcej informacji o spotkaniach można uzyskać kontaktują się z OPS (tel. 87-615-04-81).