W ramach tegorocznych Dni Gołdapi Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza 12 lipca do II budynku izby regionalnej na otwarcie wystawy pokonkursowej „Mój zabytek”.

Zaprezentowane zostaną eksponaty ze zbiorów Izby Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” i zdjęcia, których autorami są uczestnicy zajęć w pracowni fotograficznej Domu Kultury w Gołdapi pod kierownictwem Jarosława Jasińskiego. Wystawa będzie dostępna do 31 sierpnia.

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. „Mój Zabytek” organizowany jest przez Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie. Jego celem jest rozbudzanie oraz pogłębianie zainteresowań i fascynacji zjawiskami sztuki oraz kultury materialnej. Pogłębianie wiedzy o użytkowych artefaktach bliższej i dalszej historii, doskonalenie umiejętności rozpoznawania funkcji, przeznaczenia oraz przynależności do czasu, w którym zabytek powstał.

Wystawa powstała przy współpracy Biblioteki Publicznej w Gołdapi z Domem Kultury w Gołdapi, który udostępnił cyfrowe odpowiedniki eksponatów znajdujących się w izbie regionalnej.

✍️ Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.