Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą w powiecie gołdapskim.

Jak co roku podczas wakacji gołdapscy policjanci odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie powiatu. W trakcie spotkań mundurowi rozmawiają z nimi o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Przypominają uczestnikom letnich wypoczynków, że ich bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nich samych, od tego, jakie podejmują decyzje. Jednocześnie podkreślają, że powinny być one rozsądne i przemyślane.

8 lipca funkcjonariuszki policji spotkały się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w Bibliotece Publicznej w Grabowie, natomiast dzień później odwiedziły dzieci z półkolonii organizowanych przez Kolsport. Podczas wizyt policjantki zwróciły szczególną uwagę na bezpieczne spędzanie wolnego czasu nad wodą oraz rozmawiały o bezpiecznym korzystaniu z dróg. Na koniec spotkań wręczyły dzieciom i młodzieży ulotki tematyczne oraz zachęcały do wzięcia udziału w konkursie pod nazwą: „Artystyczny przeWODNIK”, organizowanym w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Zapewniamy, że podobnych rozmów profilaktyczno-edukacyjnych będzie wiele w tym sezonie wakacyjnym, bo rozmów o bezpieczeństwie nigdy nie jest za dużo.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.