11 lipca w Galerii K2 otwarta zostanie wystawa rysunków satyrycznych i karykatur, których autorem jest Maciej Mackiewicz.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17:00. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia.

To artysta, który swoją pasją do rysunku i muzyki wnosi koloryt do naszej lokalnej społeczności. Maciej Mackiewicz to rodowity gołdapianin. Z rysunkiem związany jest od czasów studiów w Olsztynie, gdzie tworzył satyryczne ilustracje dla gazetki politologicznej „Organ”. Choć po studiach miał przerwę, w 2015 roku powrócił do rysowania, a rok później założył na facebooku stronę „Rysunki z Macki - karykatury, rysunki satyryczne”, gdzie dzieli się swoją twórczością satyryczną.

Jego talent został wielokrotnie doceniony w różnych konkursach.

  • Pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą grafikę wydziału humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (2001)
  • Pierwsze miejsce w „Pierwszym ogólnopolskim konkursie rysunkowym – humor w SG” (2015)
  • Drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszy graficzny komentarz rolniczej rzeczywistości (2016)
  • Pierwsze miejsce w konkursie „Cztery pory karykatury, rysunki roku 2017” Muzeum Karykatury w Warszawie w kategorii „Humor i żart”
  • Drugie miejsce w finałowym rocznym konkursie „Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2017/2018” w kategorii „Humor i żart”

Oprócz rysowania Maciej jest także muzykiem - multiinstrumentalistą. Najbardziej kocha perkusję i cajon. Jego muzyczne projekty, dostępne na YouTube pod pseudonimami „Macki”, obejmują różnorodne gatunki muzyczne od rapu po metal. Maciej grał w wielu zespołach takich jak Whiskey River, Jack Ed Ted and Fred, Steeler, Toguslav Brandt, Ujadals, Tidal, Ewa Skierś & Magiel Band, Dziewczyna z Peru, Caravaggio, Gold-UP Acoustic, Kokocha Trio, BaR Rock Project, Vinyl, Los Wegobork, Sweetness czy Prezydent Tramp.

✍️ Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.