Emilia Urbanowicz objęła dziś stanowisko prezesa zarządu powiatowej spółki GoldMedica.

29 maja zgromadzenie wspólników GoldMedica Sp. z o. o. (zarząd powiatu w Gołdapi) podjęło decyzję o odwołaniu Mariusza Szuberta ze stanowiska prezesa zarządu spółki. Ostatnim dniem świadczenia przez niego pracy był 30 czerwca.

W czerwcu został ogłoszony konkurs na to stanowisko. Dokumenty złożyła jedna osoba - Emilia Urbanowicz. Spełniła wymagania formalne i pozytywnie przeszła rozmowę kwalifikacyjną. Zgromadzenie wspólników zdecydowało więc o powołaniu jej na stanowisko prezesa zarządu od 1 lipca. Umowa z nią zawarta została na pół roku z opcją przedłużenia na kolejny okres. Jednym z głównych celów, jaki został postawiony przez nową prezes, jest przywrócenie działalności oddziału wewnętrznego w gołdapskim szpitalu.

Dziś starosta Krzysztof Kazaniecki i wicestarosta Marzanna Wardziejewska przedstawili nową prezes dla kadry samorządowej spółki.

Emilia Urbanowicz urodziła się w 1959 roku w Mińsku Mazowieckim, obecnie mieszka w Olecku. Jest absolwentką wydziału pielęgniarstwa na Akademii Medycznej w Lublinie. Ukończyła także studium pedagogiczne oraz studia podyplomowe z zakresu administracji publicznej i zarządzania. W przeszłości pracowała jako pielęgniarka naczelna w SPZOZ w Olecku, była też nauczycielem akademickim i nauczycielem zawodu w Studium Medycznym w Suwałkach, jak również dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Olecku (potocznie hospicjum w Jaśkach). Jest radną rady powiatu w Olecku.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.