15 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego oraz XXI Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży, połączone z wręczeniem nagród i dyplomów uczestnictwa w wystawie pokonkursowej.

Do tegorocznej edycji na konkursu nadesłano 1888 zdjęć, wykonanych przez 487 autorów ze 161 placówek. W kategorii uczestników do 15 lat nadesłano 768 zdjęć wykonanych przez 211 autorów. W kategorii uczestników do lat 26 wpłynęło 1120 zdjęć wykonanych 276 autorów. Do wystawy jury zakwalifikowało 100 zdjęć 87 autorów (w tym Marii Werry pt. "Martwa natura" i Elizy Strus pt. "Anielska kąpiel".). Nagrody i wyróżnienia przyznano 11 osobom oraz jednej pracowni fotograficznej.

Dom Kultury w Gołdapi reprezentowali uczestnicy zajęć w pracowni fotografii: Julia Predko i Mateusz Nowiczenko, towarzyszyła im Zuzanna Ejsmont,. Julia Predko otrzymała wyróżnienie w kategorii do 15 lat za zdjęcie z zestawu pt. "Oczyszczenie", natomiast Mateusz Nowiczenko otrzymał nagrodę Dyrektora MDK w Białymstoku za pracę pt. "Jestem drzewem".

Nagroda Towarzystwa Działań Twórczych "Talent" w Białymstoku przypadła pracowni fotograficznej Domu Kultury w Gołdapi, prowadzonej przez instruktora Jarosława Jasińskiego.

✍️ na podst. informacji Domu Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.