15 czerwca w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbył się V Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

Przyciągnął licznych miłośników muzyki klasycznej. Wieczór ten wypełniły dźwięki dzieł takich kompozytorów jak Mozart, Bach i Vivaldi, tworząc niepowtarzalną atmosferę w konkatedrze. Podczas koncertu wystąpiła utalentowana organistka Katarzyna Danel, której mistrzowskie wykonania utworów na organach zapierały dech w piersiach. Towarzyszyła jej mezzosopranistka Aleksandra Kamińska-Rykowska, której głos idealnie komponował się z majestatycznym brzmieniem organów. Szczególnym momentem wieczoru było prawykonanie kompozycji Katarzyny Danel "Magnificat anima mea Dominum", które spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Dziękujemy proboszczowi ks. Tomaszowi Lalakowi za możliwość organizacji tego koncertu. Dziękujemy za wsparcie w jego organizacji Bibliotece Publicznej w Gołdapi. V Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi był objęty patronatem honorowym burmistrza Gołdapi.

✍️ Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.