Radni miejscy na wspólnym posiedzeniu komisji pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały dotyczący zmiany nazwy części ul. Jeziorowej w Gołdapi na ulicę Marka Mirosa.

Do burmistrza Gołdapi wpłynął wniosek od grupy mieszkańców o nadanie jednej z ulic w mieście nazwy Marka Mirosa, który był burmistrzem Gołdapi w latach 1990-2014. Urzędnicy uznali, że dobrym rozwiązaniem będzie zmiana nazwy części ul. Jeziorowej (na odcinku od korso pieszo-rowerowego do Promenady Zdrojowej). Zmiana ta nie powinna powodować utrudnień dla mieszkańców, bowiem nie ma tam zabudowań mieszkalnych ani nie jest prowadzona żadna działalność gospodarcza.

Organem uprawnionym do nadawania nazw ulicom w Gołdapi jest rada miejska, dlatego też to radzie burmistrz Gołdapi przedłożył projekt stosownej uchwały. 10 czerwca radni miejscy na wspólnym posiedzeniu komisji zaopiniowali go pozytywnie.

za: Maciej Kordjak, Tomasz Popławski, Marcin Urzędowski, Monika Wałejko, Paweł Perko, Zofia Syperek, Andrzej Dołęga, Zbigniew Makarewicz, Sylwia Wrzesień-Kisielewska
przeciw: -
wstrzymał się: Marek Zajączkowski
nieobecnni na posiedzeniu komisji: Janina Pietrewicz, Andrzej Gutowski, Wojciech Hołdyński

25 czerwca odbędzie się czwarta sesja rady miejskiej w Gołdapi bieżącej kadencji. To na tym posiedzeniu radni mają podjąć ostateczną decyzję w sprawie zmiany nazwy części ul. Jeziorowej na ul. Marka Mirosa.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.