W dniach 7 i 8 czerwca w Braniewie odbył się XV Festiwal Miast Cittaslow. Uczestniczyli w nim też przedstawiciele Gołdapi.

W trakcie wydarzenia odbyły się dwa konkursy: na najoryginalniejsze stoisko oraz najładniejszego pływającego ślimaka. Choć gołdapskie stoisko wyróżniało się atrakcyjnością i oryginalnością, nie znalazło uznania jury. Można było odnieść wrażenie, że w ich oczach oryginalność przegrała z ilością serwowanego jedzenia i procentowych nalewek na innych stoiskach. Konkurs na najoryginalniejsze stoisko wygrała Biała Piska, drugie miejsce zdobył Morąg, a trzecie Szczytno. Zwycięzcą konkursu na najładniejszego ślimaka zostało Węgorzewo, drugie miejsce przypadło dla Górowa Iławeckiego, zaś trzecie dla Rzgowa.

Polska sieć miast Cittaslow liczy 38 członków, z czego 28 to miejscowości z województwa warmińsko-mazurskiego. XV Festiwal Miast Cittaslow połączony był z obchodami 740 rocznicy nadania praw miejskich dla Braniewa oraz z „Piwowarami Braniewskimi” - cyklicznym świętem piwa w tym mieście.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.