Gołdapscy pogranicznicy świętowali dziś 33 rocznicę powołania straży granicznej, jednocześnie obchodząc tegoroczne Święto Straży Granicznej.

Świętowanie rozpoczęło się od porannej mszy świętej w kościele pw. Św. Leona w Gołdapi. Później w sali widowiskowej domu kultury odbył się uroczysty apel. Oprócz lokalnych obecnych i byłych funkcjonariuszy SG wzięli w nim udział również zaproszeni goście, w tym m.in. przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu gołdapskiego oraz powiatów ościennych, przedstawiciele służb mundurowych, oleckiego sądu i prokuratury, innych placówek SG. Obecny był też komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryd. Tomasz Zybiński.

Uroczystość była okazją do wręczenia wielu wyróżnień i awansów, jak też do przekazania podziękowań i gratulacji. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi.

W godzinach 10:00-13:00 na pl. Zwycięstwa było rozstawione stoisko promocyjne straży granicznej. Można było obejrzeć też część sprzętu, którym ta formacja dysponuje.

 

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.