W sobotę gościli w Gołdapi poseł Maciej Wróbel oraz poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Jacek Protas.

18 maja podczas uroczystości z okazji 80 rocznicy bitwy pod Monte Cassino w Krakowie, premier Donald Tusk zapowiedział wzmocnienie bezpieczeństwa polskich granic z Rosją i Białorusią. Plan ten został nazwany kryptonimem "Tarcza Wschód". Między innymi informacje o tym włodarzom Gołdapi przekazali goszczący w Gołdapi posłowie.

"Polski rząd podejmuje konkretne decyzje i wymierne działania, żeby zapewnić bezpieczeństwo polskich granic, bezpieczeństwo Polkom i Polakom. 10 miliardów złotych już jest uruchomione na program „Tarcza Wschód” na budowę umocnień, fortyfikacji, zapór również naturalnych. Po to, aby zapewnić bezpieczeństwo tego terenu, po to, aby pokazać Rosjanom, których tutaj dobrze znamy na granicy województwa warmińsko-mazurskiego i obwodu królewieckiego, że jesteśmy przygotowani, że jesteśmy silni, mamy silną armię, mamy przygotowane fortyfikacje i pokazujemy swoją siłę i moc" - powiedział podczas briefingu prasowego w centrum Gołdapi Jacek Protas.

"Jest to zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego terenu, ponieważ mieszkańcy czują się zagrożeni. Czują te parcia ze strony Rosji, czują, że na wypadek wojny ten teren nie byłby zabezpieczony we właściwy sposób. Programy, które są uruchamiane przez polski rząd na pewno wpłyną pozytywnie na zaludnienie oraz zwiększenie bezpieczeństwa na tym terenie" - uważa burmistrz Gołdapi Konrad Kazaniecki.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.