Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na V Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.

Koncert odbędzie się 15 czerwca w konkatedrze pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Gołdapi. Początek o godzinie 19:00. Wystąpią: Katarzyna Danel (organy) i Aleksandra Kamińska-Rykowska (mezzosopran). Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym burmistrza Gołdapi.

Katarzyna Danel - kompozytorka, organistka, doktor sztuk muzycznych (specjalność: kompozycja). Edukację muzyczną rozpoczynała w szkołach muzycznych w Olecku, Augustowie i Suwałkach. Ukończyła Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasach kompozycji i organów oraz studia doktoranckie w klasie kompozycji. Zainteresowania twórcze artystki oscylują wokół muzyki chóralnej, organowej i wokalno-instrumentalnej, lecz obejmują także szerokie spektrum sztuki dźwięku. Jej utwory były nagradzane na licznych konkursach w Polsce i za granicą, w szczególności w kategorii muzyki organowej i chóralnej. Kompozytorka była również stypendystką Stypendium Miasta Poznania 2017 dla młodych twórców poznańskiego środowiska artystycznego, a także - w 2019 r. - uczestniczką III edycji programu "Muzyka Naszych Czasów". Również w 2019 roku realizowała rezydencję kompozytorską w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, pomagając w popularyzacji twórczości Nowowiejskiego poprzez tworzenie nowych opracowań jego utworów oraz przygotowywanie koncertów związanych z jego twórczością. Jej kompozycje były wielokrotnie wykonywane na festiwalach, konkursach i koncertach w Polsce, a także w Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, w Austrii, Norwegii i na Litwie.

Aleksandra Kamińska-Rykowska jest wokalistką, wykładowczynią Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, w latach 2007-2013 była solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, a w 2012-2013 solistką Connecticut Lyric Opera w Stanach Zjednoczonych, regularnie koncertuje w kraju i zagranicą wykonując repertuar muzyki klasycznej oraz rozrywkowej. W swoim dorobku fonograficznym posiada trzy płyty CD zawierające pieśni kompozytorów polskich. Są to: „Apolinary Szeluto Songs I” , „Poznań na szlaku pieśni” - wokół liryki wokalnej wielkopolskich twórców XIX i XX wieku oraz „Moniuszko Redivivus”.

✍️ Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.