W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka - miejsce na czasie”, Biblioteka Publiczna w Gołdapi miała zaszczyt nie po raz pierwszy gościć Jana Jastrzębskiego, znanego nie tylko jako cenionego nauczyciela-polonistę, ale również jako pisarza, dziennikarza, krytyka literackiego oraz eseistę.

Jego dorobek literacki obejmuje: „Fado o ogrodach”, „Drżąc”, „Dzwonek”, „Zaćmienie księżyca”, „Ona” oraz „Błoto”, z którego to powstał spektakl teatralny w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Dodatkowo jego „Prozy kolejowe” zostały nagrodzone przez Stowarzyszenie Literackie w Suwałkach. Jan Jastrzębski ma również bogate doświadczenie publikacyjne w czasopismach takich jak Nowy Wyraz, Odra, Sycyna, Borussia, Jaćwieża, Ocalenie przez Poezję, a także w różnych antologiach.

Spotkanie z czytelnikami było z pewnością niezwykłą okazją dla miłośników literatury, aby poznać bliżej jego twórczość i pogłębić swoją wiedzę literacką. Podczas spotkania autor przeczytał fragmenty z najnowszego wydania dwumiesięcznika literackiego „Topos” oraz rocznika „Almanach” Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddziału Olsztynie, w których jest autorem. „Największe z naszych zdziwień do końca będzie przed nami” - tymi słowami Jan Jastrzębski zakończył wieczór.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do uczestnictwa w naszych kolejnych działaniach. Już 28 maja zapraszamy na spotkanie autorskie z Tanyą Valko.

✍️ Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.