Dzień otwartych koszar w Gołdapi organizuje jutro 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy.

Wejść na teren jednostki wojskowej nr 4808 będzie można w godzinach 9:00-12:00. W programie pokaz sprzętu, także zabawy dla najmłodszych.

O godzinie 10:00 zaplanowane jest rozpoczęcie uroczystego apelu, który przygotowywany jest z dwóch okazji. Pierwszą jest 80 rocznica sformowania pułku, drugą jest pożegnanie żołnierzy, którzy wyjadą na misję do Bośni i Hercegowiny w ramach EUFOR/ALTHEA.

Obecnie głównym zadaniem stojącym przed polskimi żołnierzami w operacji wojskowej Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie w ramach sił EUFOR jest szkolenie i doradzanie oraz budowa wybranych zdolności bojowych SZ BiH zgodnie ze standardami NATO i UE. Do zadań należy także monitorowanie przestrzegania porozumień i traktatów międzynarodowych w przydzielonym rejonie odpowiedzialności. Ponadto PKW realizuje szereg przedsięwzięć związanych ze wspieraniem władz lokalnych w utrzymaniu bezpiecznych warunków do wdrażania ustaleń zawartych w porozumieniach pokojowych. Poza działaniami ściśle szkoleniowymi PKW wspomaga i organizuje pomoc humanitarną, jak również prowadzi zajęcia ze świadomości minowej. (źródło: wojsko-polskie.pl)

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.