W minione piątkowe popołudnie w II budynku Izby Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” odbyło się otwarcie wystawy pt. „Gołdap i ludzie w czasach Kanta”.

Wystawa przybliżyła uczestnikom obyczaje, podróże i świat, który wpływał na idee kantowskie. Choć filozof żył w odległym Królewcu, jego wpływ na ówczesną kulturę i myślenie sięgał znacznie dalej, obejmując m.in. obszar, na którym dzisiaj znajduje się Gołdap.

Niepowtarzalna atmosfera sprawiła, że wernisaż był nie tylko okazją do podziwiania sztuki i poznawania historii, ale również do inspirujących dyskusji i refleksji nad dziedzictwem kulturowym, które pozostawił nam Immanuel Kant. Podczas wydarzenia była możliwość wybicia pamiątkowego numizmatu okolicznościowego przygotowanego z okazji Roku Immanuela Kanta.

Ilustracje pochodzące ze zbiorów Ostpreußischen Landesmuseums mit Deutschbaltischer Abteilung w Lüneburgu są jak okno w przeszłość, odsłaniające fragmenty życia i otoczenia, które kształtowały myśli wielkiego filozofa.

Wystawę można oglądać w Gołdapi do 31 maja 2024r.

✍️ Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.