Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gołdapi informuje, że w dniach 21-27 kwietnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień (European Immunization Week), objęty patronatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Głównym celem tej inicjatywy jest promocja szczepień jako najskuteczniejszej formy zapobiegania chorobom zakaźnym i zakażeniom. Szczepienia odgrywają kluczową rolę  w zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa naszej społeczności. Jest to szczególnie istotne w kontekście zachowania ogólnego dobrego stanu zdrowia i prewencji przeciwko chorobom zakaźnym.

Szczepienia ochronne dzieci i młodzieży do 19 roku życia oraz osób dorosłych narażonych w sposób szczególny na zakażenia są bezpłatne i prowadzone zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych.

Oprócz szczepień obowiązkowych zgodnych z Programem Szczepień Ochronnych stosowane są szczepienia zalecane, do których zaliczamy szczepienia przeciwko: grypie, ospie wietrznej, meningokokom, pneumokokom, wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), kleszczowemu zapaleniu mózgu, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz inne.

Informacje dotyczące szczepień ochronnych można uzyskać telefonicznie pod numerem 876-151-547 w godzinach działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi.

✍️ Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.