Wydaje się, że nowy cmentarz przy ul. Zadumy w Gołdapi tak niedawno został oddany do użytku. Kolumbaria znajdujące się na nim wymagają jednak już pilnego remontu.

- Witam. Piszę w sprawie stanu miejsc na urny w nowo oddanej części cmentarza. Kto odpowiada za ten stan? Poszły na to nie małe pieniądze. Na dzień dzisiejszy moim zdaniem jest to w opłakanym stanie. Tym bardziej, że za miejsca się płaci. Jak widać pieniądze są brane, ale niewykorzystywane na utrzymanie - napisał kilka dni temu pan Mariusz, dołączając do wiadomości kilka zdjęć.

Budowle na urny z ludzkimi prochami po 9 latach od wybudowania sypią się. Elewacja jest spękana, odpadają tynki. Urząd Miejski w Gołdapi ma wiedzę o kiepskim stanie kolumbariów. Jak informuje Magda Zymkowska z wydziału gospodarki komunalnej, urząd poprosił już specjalistę o sprawdzenie, w jakim dokładnie stanie są budowle oraz o wskazanie możliwości przeprowadzenia ich remontu lub napraw. Dopiero po jego ekspertyzie zapadnie decyzja, co dalej. Na razie nie wiadomo, kiedy to może nastąpić.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.