W miniony piątek Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi obchodziła jubileusz 25-lecia istnienia.

Specjalna uroczystość z tej okazji odbyła się w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele szkół muzycznych z naszego regionu, przedstawiciel lokalnych władz, instytucji i szkół, specjalnie na to wydarzenie przybyła też ze Stanów Zjednoczonych wdowa po zmarłym w 2007 roku patronie szkoły. Były podziękowania, gratulacje, upominki. Wystąpienia były przeplatane występami obecnych i byłych uczniów szkoły muzycznej oraz ich nauczycieli.

Obecnie do szkoły uczęszcza 82 uczniów uczących się gry na fortepianie, perkusji, klarnecie, saksofonie, trąbce, flecie, skrzypcach, altówce, wiolonczeli i sakshornie. Zatrudnionych jest 13 nauczycieli i 4 pracowników obsługi i administracji.

Choć formalnie PSM w Gołdapi ma 25 lat to jej historia jest znacznie dłuższa. W 1978 roku dyrektor PSM w Olecku założył w Gołdapi punkt nauczania. Rok później został on przekształcony w filię Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Olecku. Po kolejnych dwóch dekadach, począwszy od roku szkolnego 1999/2000 szkoła funkcjonuje już jako samodzielna placówka.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.