W najbliższą środę w całym kraju po raz kolejny protestować będą rolnicy. W powiecie gołdapskim rolnicy będą blokować drogę krajową 65 między Jabramowem a Kozakami.

20 marca rolnicy zapowiadają protesty w większych miastach w Polsce, blokady dróg i przejść granicznych. Będą po raz kolejny domagać się m.in. odejścia od unijnego „Zielonego Ładu” i wstrzymania importu żywności z Ukrainy.

Do akcji dołączą również rolnicy z powiatu gołdapskiego. Zbiórka uczestników protestu jest o 10:00 na parkingu przy stacji paliw Huzar. Potem wyruszą oni drogą krajową w kierunku Olecka i między Jabramowem a Kozakami zablokują ją.

Jak informuje Krzysztof Kazaniecki z gołdapskich struktur Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, będzie to wyglądało tak, że droga krajowa będzie blokowana przez pół godziny, następnie przez 15 minut ruch będzie przepuszczany, potem znowu będzie blokada przez 30 minut i ponownie przez kwadrans będzie puszczany ruch. I tak do godziny 19:00. Przepuszczane mają być w każdej chwili pojazdy uprzywilejowane.

Jeśli nic się nie zmieni, w kolejnych tygodniach odbędą się kolejne blokady dróg. W planach rolników jest wówczas blokada DW650 i DW651.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.